Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Vážení pacienti,

upozorňujeme, že OČKOVACÍ CENTRUM v Domě kultury Hodonín KONČÍ K 31.8. 2021 svůj PROVOZ. Očkování proti covid-19 se od 6. 9. přesune zpět do Nemocnice TGM Hodonín Pozor, ve dnech 1.-3. 9. 2021 se neočkuje!

ℹ️ Provozní doba očkovacího místa v Nemocnici TGM Hodonín:

Po, St (pouze dospělí) v době od 13. do 16.00 

Čt (děti + dospělí) v době od 13.00 do 16.00 

🔴 Postup při očkování:

◾️ Zájemci se nejprve ZAPÍŠÍ NA RECEPCI

◾️ Samotné očkování bude probíhat v ambulantním traktu vedle interní ambulance (LSPP)

◾️ Po očkování je nutno posečkat dle instrukcí zdravotnického personálu v čekárně pro případ komplikací

◾️ Poté si očkovaní vyzvednou na recepci certifikát o očkování

🔴 Kde se objednat?

◾️ Přes rezervační systém https://registrace.mzcr.cz/

🔴 Čím očkujeme?

◾️ Dvoudávkovou vakcínou Pfizer

🔴 Očkování bez registrace:

◾️ Jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson (Po, St od 13.00 – 15.00 hodin)

🔴 Infolinka k očkování:

- tel. č.: 724 625 857  (info pouze  pondělí, středa , čtvrtek 13.00 – 16.00)

- e-mail: ockovani@nemho.cz

Další informace k provozu: 

Od 3. května bude spuštěna možnost registrací do CRS pro poslední dvě zatím nepokryté prioritní skupiny: akademické pracovníky VŠ a osoby pečující.
V centrálním rezervačním systému se nově otevřela registrace zájemců v kategorii 12+, nadále však dobíhá I vakcinace věkových skupin 16+, 30+, 35+, 40+, 45+, 50+, 55+, 60+, 65+, 70+ a 80+.

Ke zdravotnickému personálu je k zabezpečení provozu (evidence, měření teploty, organizace očkujících, zápis do evidence pro vytvoření certifikátu na očkování atd.) potřeba další lidé, kteří jsou rekrutováni z řad dobrovolníků.

V současné chvíli vám v očkovacím centru Horní Valy poradí a pomohou také 3 příslušníci Hasičského záchranného sboru, územního odboru Hodonín.


Při příchodu na očkování každý obdrží dokument Dotazník před očkováním, který bude nutné vyplnit a podepsat. Dotazník je možné přinést k očkování již vyplněný. Dokument lze stáhnout ZDE ↓

Může se stát, že lékař z podkladů vyhodnotí, že očkování není v daný moment možné.

Vakcína je kontraindikovaná u osob, které prodělaly jakoukoli alergickou nebo anafylaktickou reakci po předchozí dávce vakcíny nebo po jakékoli její složce.

Výskyt závažné alergické reakce (anafylaxe) na jakoukoli jinou vakcínu není kontraindikací očkování pro mRNA vakcíny. Těmto osobám může být mRNA vakcína aplikována, s poučením o možném riziku rozvoje závažné alergické reakce a porovnáním rizika nežádoucí reakce s přínosem očkování.

Očkovat by se neměli lidé, kteří aktuálně trpí horečnatým infekčním onemocněním nebo mají aktuálně zhoršený zdravotní stav v důsledku jiného onemocnění.

Nedoporučuje se plošné očkování těhotných a kojících žen, těhotné ani kojící ženy nebyly zařazovány do studií COVID-19 vakcín, a proto pro doporučení jejich očkování není k dispozici dostatek údajů. Z tohoto důvodu dostaví-li se k očkování těhotná nebo kojící žena, musí mít s sebou potvrzení svého lékaře, že může očkování proti onemocnění Covid-19 absolvovat, jinak nebude možné očkování provést.

Očkování osob, které onemocnění COVID-19 prodělaly, se doporučuje nejdříve 7 dní po ukončení izolace při asymptomatickém průběhu a nejdříve 14 dní po ukončení izolace při symptomatickém průběhu.

U pacientů, kteří užívají antikoagulační léky platí následující: Pacienti, kteří užívají antikoagulační lék warfarin /lék na ředění krve/ si k očkování přinesou Záznamovou kartičku sledování INR. Pokud je poslední  hodnota INR vyšší než 3,0 , zajistí si cestou praktického lékaře nebo  ambulantního specialisty nový odběr/ne starší 72 hodin/, kde hodnota INR musí byt menší než 3,0.

U pacientů, kteří užívají přímá antikoagulancia Xarelto, Eliquis, Pradaxa  není hodnota INR vyžadována.

Léky  Anopyrin, Godasal , Trombex nemají na očkování vliv.

Nemocnice TGM Hodonín si vyhrazuje právo odmítnout podání vakcíny, pokud lékař vyhodnotí, že stav pacienta není v souladu s doporučeními uvedenými v Souhrnu údajů o léčivém přípravku dané vakcíny.

U osob vyžadujících dopomoc a dohled je vhodné a toto doporučujeme, zajistit uvedené osobou blízkou.

 

Vážení obyvatelé Jihomoravského kraje,

registrační a rezervační systém očkování byl spuštěn v době, kdy některá očkovací místa našeho kraje teprve vznikala. Tento fakt způsobil, že mnoho z vás stojí frontu v několika očkovacích místech, zatímco jiná místa budou mít podstatně víc volno. Pokud vám bude vyhovovat jiné očkovací místo s kratší frontou, klidně si jej můžete zvolit tak, že provedete celou registraci znovu. Nemusíte se bát, že byste ztratili místo ve frontě. Systém vybírá striktně podle věku a pouští starší napřed bez ohledu na to, kdy se registrovali. Své preferované očkovací místo můžete měnit klidně opakovaně, pokaždé je k tomu však potřeba provést znovu celou registraci.

Volné termíny na další týden budou vyhlašovány vždy před víkendem. Lidem na řadě přijde upozornění tzv. zvací sms, že si mohou vybrat volný termín. Pokud si upozornění nevšimnou a rezervaci neprovedou, nemusí se obávat. Systém je zařadí zpátky na přední místa ve frontě podle věku a budou mít šanci příště. Tuto šanci každý dostane celkem třikrát. Pokud však někdo neprovede rezervaci ani na třetí pokus, systém vyhodnotí, že o očkování už nemá zájem a vyřadí jej z fronty a registrace. 

SMS s přístupovým kódem (zvací sms) k rezervaci přesného data a času přijde až v době, kdy bude ve vybraném očkovacím místě volný termín. Zprávu o volném termínu dostanou znovu také všichni, kdo už se k očkování registrovali dříve (v období 15. -  21. 1. 2021), ale zatím neznali přesný čas a datum očkování (opět přijde zvací sms). Po provedení rezervace vám přijde potvrzení (SMS a e-mail). Bližší podrobnosti na: https://covid.gov.cz/situace/ockovani/postup-registrace-rezervace.

Nemocnice TGM Hodonín není oprávněna v centrálním rezervačnímu systému, který nemocnice neprovozuje, provádět změny či opravy. Vždy je třeba kontaktovat linku 1221.

 

 

Jak se k očkování přihlásit?

 • Pokud již nejste zaregistrováni, registrujte se prostřednictvím centrálního rezervačního systému na adrese  https://reservatic.com/ockovani 
 • Postupujte přesně dle pokynů uvedených na webu.
 • S registrací a rezervací vám pomůže popř. objednají vás praktický lékař nebo blízká osoba, případně volejte na bezplatnou infolinku 1221 nebo 800 129 921 /linka JMK/ nebo na sociální odbor městského úřadu.
 • Veškeré informace nahttps://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19
 • Důležité upozornění: 

Přesný a detailní postup registrace a rezervace, který je pravidelně aktualizován naleznete na: https://covid.gov.cz/situace/ockovani/postup-registrace-rezervace. Zde se mj. dozvíte jak postupovat krok za krokem, způsob provedení rezervace termínu a místa, jak postupovat po obdržení PIN1 a PIN2, nová registrace, další důležité skutečnosti.

 

Bez registrace a rezervace termínu není očkování možné!!!

  Co si s sebou vzít na očkování:

  • Občanský průkaz a kartičku pojišťovny (ke kontrole u registrace)
  • Seznam léků, které užíváte
  • Nasazený respirátor nebo roušku k ochraně dýchacích cest
  • Důležité údaje: mobilní telefonní číslo, případně e-mailová adresa
  • Z hygienických důvodů doporučujeme také vlastní psací potřeby k vyplnění souhlasu s očkováním

  K očkování nechoďte, pokud:

  • Máte zvýšenou tělesnou teplotu,
  • Aktuálně zhoršený zdravotní stav v důsledku jiného onemocnění
  • Vám očkování v současné době nedoporučil Váš praktický lékař.

  DOSTAVTE SE, PROSÍM, přesně NA STANOVENÝ TERMÍN očkování.
   

  Děkujeme.

  S úctou vedení Nemocnice TGM Hodonín.

   

  Koordinátor očkování v JMK MUDr. Lukáš Homola, PhD. odpovídá na 20 nejčastějších dotazů k očkování. 

  Video je možné shlédnout na facebookových stránkách JmK pod tímto odkazem:
  https://fb.watch/3TB2CYztv9/

  Nahoru