Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

Patní ostruha postihuje až dvakrát častěji ženy. Pomáhá rázová vlna i magnetoterapie

Obezita, přetěžování při sportu v nevhodné obuvi nebo při dlouhodobém stání. To jsou nejčastější příčiny problému zvaného PATNÍ OSTRUHA. Ten má za následek bolesti v oblasti patní kosti - nejprve jen po zátěži, v pokročilých stádiích ovšem již takového rázu, že bolest znemožňuje každý krok. Řešení nabízí pacientům i Rehabilitační oddělení NTGM.

Bariatrickým pacientům provádíme rok od operace žaludku redukci nadměrné tkáně břišní stěny

Obrovský zájem ze strany pacientů provází tzv. BARIATRICKÉ OPERACE V Nemocnice TGM Hodonín, které pomáhají pacientům s morbidní obezitou. Těm operovaným u nás provádíme navíc ve spolupráci s plastickou chirurgyní REDUKČNÍ OPERACE nadbytečné tkáně břišní stěny, a to zhruba po roce od operace po stabilizaci váhy. Ke konzultaci se zájemci mohou objednat přímo v chirurgické ambulanci. 

Postele, sanitka i 3D laparoskop. Za miliony od obcí i firem lepší péče o pacienty z Hodonínska

Více než 4 miliony korun na nákup moderních přístrojů, ale třeba také na obnovu sanitního vozového parku či modernizaci lůžkového fondu jednotlivých oddělení – včetně dětského. Takovou velkorysou částku věnovali v posledních letech ve veřejných sbírkách NTGM dobrovolní dárci z firem, obcí, organizací i štědrých jednotlivců z Hodonínska i okolí. 

ARO nabízí nově lůžka následné intenzivní péče (NIP)

Samostatné pracoviště následné intenzivní péče s kapacitou 5 lůžek je od 1. června v provozu při Anesteziologicko-resuscitačním oddělení hodonínské nemocnice. Pečuje se zde o pacienty, kteří sice zvládli náhlé kritické onemocnění, ale potřebují ještě podporu základních životních funkcí.

Nahoru