Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky
Akce k 70. výročí Nemocnice TGM Hodonín

Oslava 70 let NTGM nabídne 4. června pohled do zákulisí operačních sálů, preventivní měření v ambulancích či koncert v parku

Ačkoli se o výstavbě nemocnice v Hodoníně uvažovalo již od První republiky, otevřena byla nakonec po řadě peripetií až v poválečných letech. Definitivní architektonický návrh profesora brněnské techniky Ing. arch. Bedřicha Rozehnala dostal zelenou až v roce 1946, a slavnostní otevření zařízení pak připadlo na 1. května 1952.

K hlavním oslavám 70 let od zahájení provozu zařízení, které dnes patří mezi páteřní nemocnice v kraji a je spádové pro 60 tisíc lidí, zve její vedení veřejnost v sobotu  4. června, kdy se v areálu uskuteční od 10. do 14. hodin řada atraktivních akcí pro celou rodinu. Ty mají nejen zábavný, ale také preventivní a informativní podtext a chtějí mimo jiné připomenout význam nemocnice, která se zasloužila o rozvoj zdravotních služeb  v našem regionu. Do bohatého programu na jednotlivých odděleních, v ambulancích i v zahradním traktu se přitom zapojí nejen zdravotníci a záchranáři, ale také hasiči či Městská policie Hodonín. Pobavit se a nahlédnout tak trochu „pod pokličku“ okresní nemocnice mohou přijít dospělí, děti i senioři.

A na co se tedy v tento den mohou v Nemocnici TGM Hodonín těšit?

4. 6. 2022 10:00 – 14:00 hodin

Akce pro celou rodinu v areálu NTGM

PROGRAM DNE
Den otevřených dveří na odděleních:Pohled do zákulisí jednotlivých oddělení a třeba i na operační sály. Kurz správné hygieny rukou. Preventivní měření na ambulancích a nabídka služeb na stáncích pojišťoven VZP ČR a RBP, zdravotní pojišťovna.
Pro děti:Vím, co mám dělat, když…  (…mám poranění, …musím ošetřit kamaráda,  ...mám volat hasiče). Stezka plná úkolů v rámci Dnů bez úrazů s Českým červeným křížem, policií, hasiči a záchrankou Na konci čeká každého odměna. Ukázka vybavení složek integrovaného záchranného systému: ZZS JmK, HZS JmK, DZS NTGM Hodonín, PČR, Městská policie Hodonín.
Doprovodný program pro děti:Skákací hrad a malování na obličej, dětský výtvarný koutek, ukázka canisterapie. Promítání pohádky pro malé pacienty.
Kulturní doprovod:

V zahradě bude na podiu připraven koncert Smyčcového kvarteta ZUŠ Hodonín a Cello Deceto ZUŠ Hodonín. Prohlídka unikátního botanického skleníku. Výstava kresleného humoru (autorů České unie karikaturistů). Ukázka lekcí trénování paměti pro seniory.

Bohoslužba v nemocniční kapli Sv. Anežky v 16:00 hodin.

Programem provede moderátor Radia JIH.

Více informací sledujte na www.nemho.cz, Facebook Nemocnice TGM Hodonín

Sponzoři akce: Stapro, s. r. o., CHRIŠTOF, spol. s r. o. , Stavební firma PLUS s. r. o., Podlahy Blažek s. r. o., Veos Pospíšil s. r. o., Vinařství Říha, Jiří Šašinka – HORS, Kundrata s. r. o., Petr Hobža Snack a.s.

Partneři akce: ZUŠ Hodonín, VZP ČR, RBP, zdravotní pojišťovna, MS ČČK Hodonín, HZS JmK ÚO Hodonín, PČR ÚO Hodonín, ZZS JmK VZ Hodonín, Městská policie Hodonín, Canisterapeutické sdružení Jižní Morava

Akci finančně podpořilo Město Hodonín v rámci projektu Nemocnice dětem.