(Foto: archiv nemocnice)

Špičkové zobrazovací metody včetně vyšetření magnetickou rezonancí nabízí nově Nemocnice TGM Hodonín, která slavnostně otevřela 23. dubna nový moderní pavilon zobrazovacích metod.

„Vyšetření magnetickou rezonancí nabízíme od půlky května prozatím pacientům Všeobecné zdravotní pojišťovny a jednání o nasmlouvání výkonů s dalšími pojišťovnami intenzivně probíhají. Předpokládáme, že tento přístroj bude v provozu více než standardních 8 hodin denně, a proto bychom rádi rozšířili počty personálu a budeme využívat i externí spolupracovníky,“ uvedl ředitel NTGM Ing. Jiří Koliba. Vyšetřovna MR je sice v novém pavilonu, ovšem evidence pacientů je stále ještě u stávajícího okénka.

Na vyšetření magnetickou rezonancí se až dosud standardně v Jihomoravském kraji čekalo 3 až 4 měsíce, nyní budou čekací lhůty nejméně o měsíc kratší.

Moderní 1.5 Teslový přístroj MR skener je vybavený technologiemi, které umožňují získávání rychlejších a přesnějších obrazů vyšetřovaných části lidského těla.

„Přizpůsobuje se biologickým rozdílnostem jednotlivých pacientů a pomáhá personálu s nastavením optimálních parametrů vyšetření. Efektivní urychlení většiny vyšetřovacích sekvencí umožňuje zkrátit čas vyšetření až o polovinu při získaní většího množství diagnostických informací,“ vysvětluje primář radiodiagnostického oddělení MUDr. Juraj Grebáč, MBA.

Výsledkem je pro pacienta větší komfort v průběhu vyšetřování a v konečném důsledku i rychlejší vyléčení.

Objednávání na vyšetření MR:

• telefonicky na čísle 518 306 334
  • vždy je lepší, objedná-li pacienta indikující lékař
  • pokud se pacient objednává sám, musí mít u sebe žádanku na vyšetření magnetickou rezonancí.

Odkaz na stránku RDG: https://www.nemho.cz/radiodiagnosticke-oddeleni