(foto – zázemí pro sanitaci přístrojů včetně velkokapacitní myčky)

Rychlejší výkony při vyšetřeních, zvýšení kvality péče i zkrácení čekacích lhůt. To je cílem modernizace Gastroenterologického pracoviště NTGM, naplánované na letošní rok, která je právě v plném proudu. Práce pokračují podle plánu, v současné době byla dokončena I. etapa modernizace za 2,6 milionu korun.

A co je na tomto pracovišti tedy nového?

„V prostorách zázemí dvou ambulancí byly umístěny dvě velkokapacitní myčky pro sanitaci vyšetřovacích nástrojů. Pro tento účel bylo také potřeba rekonstruovat odpady a umístit nábytek, a nakonec provést provozní zkoušky,“ vyjmenoval náměstek pro investice a HTS hodonínské nemocnice Milan Pospíšil.

V druhé etapě modernizace bude podle něho následovat pořízení nejnovějšího vyšetřovacího zařízen-endoskopické věže s dalším příslušenstvím za 8 milionů korun, což se chystá ještě letos.

Přístrojová technika se používá nejen k vyšetření zažívacího ústrojí, ale také k léčbě, terapeutickým výkonům či získání vzorků pro další rozbory, nabízí maximální možné rozlišení a tím i mnohem přesnější diagnostiku.

Toto zařízení bude pořízeno s podporou Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) v rámci projektu Modernizace a rozvoj přístrojového vybavení v Nemocnici TGM Hodonín v návaznosti na urgentní příjem.

„Od nových zařízení si slibujeme nejen bezpečnou a efektivnější diagnostiku, ale také rychlejší výkony při vyšetřeních a tím i zkrácení čekacích lhůt na plánovaná vyšetření a zvýšení kvality péče o pacienty, “ zdůraznil Pospíšil.

Více informací ke gastroenterologickému pracovišti: https://www.nemho.cz/gastroenterologicke-pracoviste.