Elitní vojáci z 43. výsadkového pluku pomáhají na OOP hodonínské nemocnice

(Vojáci ze 43. výsadkového pluku z Chrudimi mají za sebou první služby na Oddělení ošetřovatelské péče NTGM. Foto: archiv nemocnice).

Ostří hoši s dobrým srdcem - tak by se dala v kostce popsat pětice chrudimských výsadkářů, kteří od pátku 20. listopadu pomáhají v hodonínské nemocnici. Pro nás je to obrovská čest, chrudimští výsadkáři jsou totiž elitním útvarem české armády a patří k tomu vůbec nejlepšímu, co naše armáda má. Od vstupu do NATO byli totiž tito vojáci na řadě zahraničních misí, jako například v Afghánistánu, Iráku nebo Mali. Chrudimští výsadkáři, kteří jsou vycvičeni na boj v týlu nepřítele, budí proto velký respekt také mezi aliančními partnery. Pro NTGM zajistila tyto armádní posily náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Mgr. Naděžda Kwašniewská.

"Tito elitní příslušníci naší armády pomáhají u nás v nemocnici při poskytování péče o nemocné pacienty. Pět jich je zde, další jsou v Brně, Olomouci a v dalších nemocnicích. Zatím jsou zde na 14 dní, poté se uvidí, co dále. Jejich rodiny už počítají s tím, že tito ostří hoši jsou nasazeni jednou v zahraničí, jindy zase při jiné pomoci, a že zkrátka nejsou doma. Prostě je to jejich život," popsala první dojmy projektová manažerka NTGM Mgr. Marcela Hájková, která má v hodonínské nemocnici v těchto náročných dnech kvůli Covidu-19 na starosti také koordinaci dobrovolníků.

Děkujeme pěkně za jejich pomoc a skvělé pracovní nasazení.

Více se o této elitní jednotce dočtete zde: http://www.43vpr.army.cz/o-nas

(HR)