V pátek jsme se rozloučili s další skupinkou vojáků, kteří by si zasloužili opět poděkovat, a to stejnou měrou spolu s hasiči. Opět velká pochvala nejen za pracovitost a ochotu, ale i velmi citlivý přístup k pacientům. Slova díků tedy při jejich loučení vzešla z úst ředitele Nemocnice TGM Hodonín Ing. Antonína Tesaříka a náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Mgr. Naděždy Kwašniewské (na fotografii).

Odcházející vojáci byli opět ze stejné jednotky z Bučovic jako minule, tedy ze 74. mechanizovaného praporu Bučovice "plk. Bohuslava Malečka"

"Já osobně plním v armádě funkci zdravotníka, praxe ve vaší nemocnici mi ukázala mnoho nového a hlavně věci, které nikde jinde nezažiju, nebo se k nim nedostanu. Určitě nás to posunulo mnohem dál. A co víme? Třeba i do budoucna mne to přivede k další zdravotnické práci," komentoval jeden z nich.

A jelikož nápor na naše covidové jednotky přetrvává, hned v pondělí 20. 12. nastoupí na pomoc našim zdravotníkům opět další skupina 4 vojáků Armáda České republiky

Děkujeme pěkně za úžasnou pomoc. Stejně tak bychom rádi poděkovali i sloužícím hasičům, jak z HZS JM kraje z hodonínské jednotky, tak také dobrovolným hasičům, kteří jsou na covidových odděleních zapojeni do běžných ošetřovatelských činností. A, samozřejmě, v předstihu také za to, že někteří z nich budou v naší nemocnici sloužit i přes svátky a jinak až do 31. 12. letošního roku. Dva z nich jsou z jednotky Dobrovolní Hasiči Ratíškovice, jeden pak z Petrova.

I jim srdečně děkujeme za obrovské nasazení, ochotu, vstřícnost, ale zejména jejich citlivost, empatii a krásný přístup k našim pacientům.

(Více fotografií ve fotogalerii).