Na pracovní cestu do Hodonína vyrazil v pondělí hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Jan Grolich. V Hodoníně se jej společně ujali Ing. Antonín Tesařík poslanec PSP ČR, Ing. Jiří Koliba pověřený řízením Nemocnice TGM Hodonín p.o. a Ing. Milan Sýkora, Jednatel společnosti Lázně Hodonín.

V rámci této návštěvy projednávali další postupy a strategii v zajištění očkovacích kapacit v okrese Hodonín, potažmo v městech Hodonín, Kyjov a Veselí nad Moravou. S volbou další strategie souvisela i návštěva jednoho z potenciálních budoucích očkovacích míst, bývalý Coop v blízkosti nemocnice. Budova bývalé prodejny je v současné chvíli majetkem hodonínských lázní a očkovací centrum by zde měla provozovat Fakultní nemocnice Brno s cílem ulevit náporu zájemců o očkování v naší nemocnici a zároveň zvýšit denní kapacity pro zájemce o registraci k očkování ze spádové oblasti Hodonínska až na 700 očkovaných za den. Jako jednu z dalších možností pro Hodonínsko zmínil hejtman Grolich častější mobilní očkovací tým, který již v prosinci působil na Veselsku.

Součástí návštěvy hodonínské nemocnice bylo setkání hejtmana s vedením nemocnice, primáři a vrchními sestrami, kdy hejtman Jan Grolich i poslanec Tesařík vyjádřili plnou podporu nemocnici na úrovni krajské i vládní. Důležité vize a plány rozvoje nemocnice, které jsou již nastartovány přednesl shromážděným Ing. Jiří Koliba, pověřený řízením nemocnice do doby konání výběrového řízení.

A co považují za stěžejní v následujících 5 letech?

Modernizaci přístrojového vybavení, přístavbu urgentního příjmu a stavbu pavilonu zobrazovacích metod, včetně pořízení magnetické rezonance to vše za podpory prostředků EU, Jmkraje i vlastních investic.

Přejte nemocnici, ať vše vyjde, je to vaše nemocnice!