Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

PCR vyšetření  na SARS-CoV-2 (onemocnění COVID-19), jedná se o stěr z krku a nosohltanu.

Odběry jsou prováděny pouze indikovaným pacientům od praktického lékaře či Krajské hygienické stanice.

Od 5. října 2020 rozšířena pracovní doba:

Pondělí:   10:00 - 14:00 hodin

Úterý:      10:00 - 14:00 hodin

Středa:     12:00 - 14:00 hodin

Čtvrtek:   10:00 - 14:00 hodin

Pátek:      10:00 - 12:00 hodin

Test lze absolvovat za těchto podmínek:

Na provedení odběru je nutno se předem objednat, a to on-line na adrese >> ZDE << či telefonicky v době od 9.00 do 12.00 hod. 518 306 166. Telefonní číslo je určené pouze pro objednávání pacientů, nikoliv jako informační linka COVID-19. Veškeré informace, týkající se koronaviru a možností testování včetně telefonních linek, naleznete na stránkách KHS Brno https://www.khsbrno.cz/ a  stránkách MZ ČR https://koronavirus.mzcr.cz/

• Odběr a administrativa se uskuteční na odběrovém místě (stan) hned za vrátnicí vlevo, značeno šipkami.
  • Odběr jak pro pěší, tak drive-in, tzn., že odběr je proveden okénkem automobilu odběrovou sestrou bez vystoupení z vozu.
  • Na odběrové místo se prosím dostavte v přesně domluveném čase (max. 5 min. předem).
  • Dodržujte, prosím povinnost mít zakrytá ústa, povinné rozestupy min. 2 m (cílem je zabránit kumulaci testovaných osob a eliminovat riziko nákazy). Roušku sejměte až po pokynu personálu.
  • Obecné informace ohledně zpracování osobních údajů na www.nemho.cz

ODBĚR:

• Při dojezdu na odběrové místo pacient zajede vozidlem až do odběrového stanu, zastaví     a stáhne okénko (předem musí mít nasazenou roušku), nevystupuje.
  • Zdravotník provede administrativní úkony a následně odebere stěr.
  • Po odběru opouští pacient ihned areál nemocnice, vrací se do místa bydliště a čeká na oznámení výsledků testů.

KONTAKTY:

Informace k odběru 728 453 568 (Mgr. Eva Radičová)  v pracovní dny od 9.00 do 12.00 hod., např. pokud potřebujete termín odběru změnit či zrušit.