Upravit stránku
Přejít na obsahovou část stránky

PCR vyšetření na SARS-CoV-2 (COVID-19) – jedná se o stěr z nosohltanu.

Odběry jsou prováděny indikovaným pacientům od praktického lékaře či Krajské hygienické stanice, samoplátcům a od 1.6. osobám s platným zdravotním pojištěním v ČR v rámci preventivního testování dvakrát za měsíc zdarma.

U odběrů indikovaných lékařem či KHS je nutno mít nejdříve vystavenou elektronickou žádanku, teprve potom je možno si zarezervovat termín odběru.

Od 16. prosince 2020 probíhá dobrovolné antigenní testování osob pojištěných v České republice.

Upozorňujeme, že preventivní antigenní testování není primárně určeno pro symptomatické pacienty (tj. osoby s příznaky onemocnění covid-19) nebo pro osoby v karanténě. I nadále platí, že osoby s příznaky onemocnění kontaktují svého praktického lékaře, který indikuje potřebné vyšetření nebo vystaví žádanku na PCR test. Osoby v karanténě musí 5. – 7. den absolvovat PCR test, který indikuje praktický lékař nebo krajská hygienická stanice.

Provozní doba odběrového místa

PCR                                                                                  Antigenní testování  (AOC)

Pondělí:  7:00 – 9:00  hodin                                      Pondělí           11:00 –  15:00 hodin      (od 7.7.2021 změna 11:00 –  13:00 hodin 7.7.2021)

Úterý:      7:00 – 9:00, 12:00 – 14:00 hodin

Středa:    7:00 – 9:00  hodin                                      Středa             11:00 – 15:00 hodin       (od 7.7.2021 změna 11:00 –  13:00 hodin 7.7.2021)

Čtvrtek:   7:00 – 9:00   12:00 - 14:00 hodin            Čtvrtek            14:00 – 16:00 hodin

Pátek       7:00 – 9:00   hodin                                     Pátek               11:00 – 15:00 hodin       (od 7.7.2021 páteční termíny zrušeny)

Svátky zavřeno.

Testy lze absolvovat za těchto podmínek:

Na provedení odběru je nutno se předem objednat, a to pouze on-line na adrese: https://www.nemho.cz/rozcestnik---odber-covid-19telefonické objednávání není z personálních důvodů možné. Důrazně Vás žádáme, aby jste uvedli správné kontaktní údaje, v opačném případě vám rezervační systém nebude moci odeslat e-mail s odkazy na případné změny v rezervaci (změna termínu, zrušení rezervace).

Nevolejte nám pro tel. rezervaci odběru vzorků, zatěžujete tak již dost časově vytížené pracovníky laboratoře, tel. objednávání není možné.

Bez registrace nebude odběr proveden.

Veškeré informace, týkající se koronaviru a možností testování včetně telefonních linek, naleznete na stránkách KHS Brno https://www.khsbrno.cz/   a  stránkách MZ ČR https://koronavirus.mzcr.cz/

• Odběr provádíme pouze pro pěší pacienty
  • Na odběrovém místě (bílý stan) hned za vrátnicí vlevo, značeno šipkami. Pacient se registruje u okénka a následně po registraci jde k samotnému stěru do stanu
  • Na odběrové místo se prosím dostavte v přesně domluveném čase (max. 5 min. předem).
  • Dodržujte, prosím povinnost mít zakrytá ústa, povinné rozestupy min. 2 m (cílem je zabránit kumulaci testovaných osob a eliminovat riziko nákazy). Roušku sejměte až po pokynu personálu.
  • Obecné informace ohledně zpracování osobních údajů na www.nemho.cz

ODBĚR:

• Zdravotník provede administrativní úkony a následně odebere stěr.
  • Po odběru opouští pacient ihned areál nemocnice, vrací se do místa bydliště a čeká na oznámení výsledků testů – týká se pouze PCR testů
  • Testy AOC – pacient  čeká na výsledek  cca 20 minut

KONTAKTY:

• Informace k odběru 728 453 568 (Mgr. Eva Radičová)  v pracovní dny od 9.00 do 12.00 hod., pokud potřebujete termín odběru změnit či zrušit uděljte to na reservačním serveru, e-mail s odkazem na změnu nebo zrušení rezervace Vám byl odeslán po řádném uvedení vaší e-mailové adresy.

VÝSLEDEK VYŠETŘENÍ:

• Výsledky vyšetření PCR  Vám budou sděleny přímo laboratoří NTGM do 48 hod.   od přijetí vzorku k vyšetření, a to prostřednictvím textové zprávy na mobilní telefon nebo elektronickou poštou (dle Mimořádného opatření MZ ČR ze dne 15. 9. 2020). Prosíme,  kvůli výsledkům do nemocnice ani do laboratoře nevolejte.

• Výsledek testu AOC bude vyšetřované osobě sdělen na místě po uplynutí intervalu nutného k vyhodnocení testu, tj. 20 – 30 minut.
  • Nechat se preventivně otestovat antigenními testy můžete nejvýše jedenkrát za 5 dní.

• Pouze v případě dotazů k výsledku vyšetření či problémů s jeho doručením (v případě nedoručení, chybně zadaný telefon či e-mail apod.) kontaktujte v pracovní dny a v sobotu od 9.00 do 12.00 hod. pracoviště mikrobiologie 518 306 164.

Upozorňujeme, že provedení testu trvá určitou dobu, která je závislá na aktuální kapacitě laboratoře.

Respektujte prosím pokyny odběrového pracovníka na místě a dodržujte, prosím, přiložené zásady MZ ČR.

Žádáme zájemce o porozumění a děkujeme.

Vedení nemocnice