Rodinný den otevřených dveří přilákal návštěvníky z Hodonína i okolí

10.06.2019 08:35

V sobotu 8. června žila Nemocnice TGM Hodonín RODINNÝM DNEM OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Ten do zařízení přilákal návštěvníky z Hodonína i širokého okolí. "Malá, příjemná rodinná nemocnice a velmi milý personál!" hodnotili.

"Moc děkuji za úžasný zážitek ve vaší nemocnici. Párkrát jsem tu ležela. Byla na operaci. Je to tu vše moderní a nové. Děkuji moc, určitě přijdu zase!" komentovala Rodinný den otevřených dveří s možností projít si Nemocnice TGM Hodonín a podebatovat se zdravotníky, kteří vás denně ošetřují a pečují o vás v rámci vyšetření i hospitalizací, jedna z účastnic akce Marcela Urbánková. Ta byla jednou z těch, kteří v horkém letním dnu využili možnost poznat fungování okresní nemocnice, spádové pro 60 tisíc lidí, z poněkud jiného úhlu pohledu.
Návštěvníci měli totiž možnost projít si jednotlivá pracoviště naší nemocnice, ale také přímo z úst odborníků a lékařů zjistit, jak fungují některé přístroje, jaké je zázemí moderního dialyzačního střediska NemHo a dalších odborných pracovišť, nechat si například spočítat BMI index či změřit tlak, vyzkoušet první pomoc s profesionály, nebo třeba nechat zjistit krevní skupinu - podobně jako to udělala Blanka Kozáková z Hodonína. I ona se v sobotu dopoledne přišla podívat do zákulisí zdravotnického zařízení s 200 lůžky, více než 500 zaměstnanci a 22 odbornými ambulancemi a poradnami.

A jak se jí v hodonínské nemocnici líbilo? "Nechala jsem si změřit tlak, BMI index, zjistit krevní skupinu a povyprávěla si s nutriční terapeutkou. Nejzajímavější pro mě ale byla diskuse se sestřičkou na operačních sálech," vyjmenovává, co vše v rámci zajímavé akce pro veřejnost letos vyzkoušela. Zajímavé pro ni bylo také dialyzační středisko a oddělení gastroenterologie, stejně jako nové přístroje, tedy 3D laparoskop na operačních sálech či kardiologický ultrazvuk s jícnovou sondou.

"Personál byl úžasný, milý a všichni byli velmi vstřícní. Nechat se u vás hospitalizovat? Rozhodně ano!" poděkovala za příjemný zážitek.

Milí pacienti, ještě jednou děkujeme i my vám všem za krásně strávený čas za vaši návštěvu a budeme se na vás těšit opět za rok! (HR)

Červen 2019

« Květen 2019 Červenec 2019 »