Informace pro pacienty a veřejnost

Doporučená návštěvní doba v nemocnici:

• Po - Pá: od 14.30 do 17.00 hod.
  • So, Ne a svátky: od 14.00 do 17.00 hod.

Doporučujeme Vám, abyste zvážili přítomnost dětí, neboť je můžete vystavit riziku infekce. Na dětském oddělení je možná přítomnost matky nebo jiného rodinného příslušníka po dobu hospitalizace dítěte.

Na anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO), jednotkách intenzivní péče (JIP), nadstandardních a pooperačních pokojích jsou povoleny návštěvy se souhlasem ošetřujícího lékaře ve všední dny, soboty, neděle a svátky v době od 14.30 do 16.00h

V den operačního výkonu nedoporučujeme návštěvy - viz Domácí řád.

Veškerá péče poskytovaná v našem zařízení je vedena snahou podporovat a upevňovat zdraví našich pacientů, podílet se na navrácení zdraví a zmírňovat negativní projevy nemocí.

Součástí celkové léčby je i léčebná výživa - dieta, proto ji dodržujte.Chtějí-li Vám ti, kteří za Vámi přicházejí na návštěvu přinést něco dobrého na přilepšenou, je lépe, poradí-li se se zdravotním personálem.

V průběhu hospitalizace budete seznámeni s provozním řádem oddělení, režimem návštěv a dalšími službami nezdravotnického charakteru, máte možnost seznámit se s Právy a povinnostmi pacientů.

Co je důležité vědět

Cennosti

Cennosti a finanční částky nad 1000,- Kč není vhodné nosit do nemocnice. V případě, že je máte s sebou, doporučujeme Vám uložit si je do centrálního trezoru nemocnice. Tato služba je bezplatná. Personál Vám poskytne potřebné informace. Za cennosti a finanční částky, které si ponecháte u sebe, nemocnice při ztrátě nebo poškození neodpovídá.

Lékárna pro veřejnost

Ústavní lékárna nabízí široký sortiment léků na lékařský předpis i volně prodejných. Součástí její nabídky jsou i potravinové doplňky, čaje, léčebná kosmetika, parafarmaceutika.

Co byste měli vědět o pobytu v nemocnici

Při přijetí lékařem Vám bude předložen k podpisu souhlas s přijetím do nemocnice. Současně budete požádán(a), abyste jmenovitě uvedl(a) osoby Vám blízké, kterým bude moci lékař poskytnout informace o Vašem zdravotním stavu. V průběhu hospitalizace budete lékařem seznámen/a/ s charakterem Vašeho onemocnění, se způsobem léčby a s potřebnými výkony.

Před operačním zákrokem nebo složitým vyšetřením bude od Vás vyžádán písemný souhlas s navrhovaným zákrokem.

V případě, že budete mít nejasnosti, neostýchejte se žádat informace nejen o svém zdravotním stavu, ale i o všem, co Vám připadá nesrozumitelné a s čím si nevíte rady. O propuštění po ukončení léčby budete informováni ošetřujícím lékařem. Při propuštění dostanete recepty na nově ordinované léky a případně také poukaz na zdravotnické pomůcky. Platnost receptu je u antibiotik 3 dny, u běžných léků 7 dní a platnost poukazu na zdravotnický prostředek je 1 měsíc.

Od lékaře a sestry se dozvíte vše potřebné o dalším postupu léčby, léčebném režimu a kontrolních vyšetřeních. O všem, co se s Vámi dělo za hospitalizace, podá ošetřující lékař písemnou zprávu Vašemu obvodnímu lékaři.

Pokud se nacházíte v těžké sociální situaci, která vyplývá z Vašeho onemocnění, zajistí Vám případně i vaší rodině ošetřující personál kontakt se sociální pracovnicí, která Vás bude informovat o možnostech poskytování sociálních nebo zdravotně sociální dávek a služeb.

Dopravu vozidlem dopravní zdravotní služby po ukončení hospitalizace do místa pobytu nebo do ústavu sociální péče indikuje ošetřující lékař a je možná pouze v případě, že Váš zdravotní stav neumožňuje dopravu běžným způsobem.

Sponzorské dary

Pokud budete spokojeni s poskytovanou zdravotnickou péči a rozhodnete se věnovat naší nemocnici sponzorský dar, můžete jej vázat na konkrétní oddělení nebo na konkrétní přístroj.

Termíny mší:

Vážená paní, vážený pane,

v krátkosti jsme Vás seznámili s informacemi, kterými bychom rádi přispěli k Vaší lepší orientaci v nemocničním prostředí.

Přejeme Vám brzké uzdravení
Zdravotnický personál Nemocnice TGM Hodonín

Srpen 2018

« Červenec 2018 Září 2018 »