Děti se v nemocnici učily, jak se zachovat u dopravní nehody

07.06.2019 11:41

Jak se zachovat při dopravní nehodě? To se v pátek 7. června v areálu Nemocnice TGM Hodonín učili od profesionálů žáci základních škol...

Nevšední zážitek si dnes z hodonínské nemocnice odnášeli žáci základních škol, kteří k nám přišli na dopolední preventivně - bezpečnostní "Akci Bedřiška", pořádanou ve spolupráci s Českým červeným křížem - oblastním spolkem Brno město.
Hned za vjezdem do nemocnice na ně totiž čekala zinscenovaná dopravní nehoda a ukázka první pomoci, jak ji na místě autentických nehod provádějí dnes a denně profesionální záchranáři.
Zachovat v podobně vypjatých situacích klid, chladnou hlavu a znát posloupnost kroků, které je potřeba udělat k zachování základních životních funkcí a k záchraně lidského života, by mělo patřit k "výbavě" každého z nás. A čím dříve si člověk tyto znalosti a dovednosti osvojí, tím lépe. Nikdy totiž nevíme, kdy se do podobné situace můžeme dostat na ulici, při sportování či v obchodě.

Děti si také na několika stanovištích ve spolupráci se záchranáři samy vyzkoušely, jak uložit zraněného  člověka do tzv. stabilizované polohy, zkusily si přenos raněného, masáž srdce a další život zachraňující úkony v rámci první pomoci.

Děkujeme ČČK za cenné rady a interaktivní dopoledne! (HR)

Červen 2019

« Květen 2019 Červenec 2019 »