(na snímku prim. oddělení ARO MUDr. Marcela Kudláčová a ředitel NemHo Ing. Antonín Tesařík)

"Skvělé, máme obrovskou radost! V letošním ročníku byli lidé ještě štědřejší než loni, takže se nám jen v hodonínské nemocnici podařilo prodat o třetinu koláčů více," měla radost pracovnice Oblastní charity Hodonín spolu s dvojicí studentek, které dnes dopoledne v rámci akce Koláč pro hospic zavítaly kromě jiných míst v Hodoníně také do naší nemocnice.

V prostorách u recepce a ve všech ambulancích si tak zdravotníci i pacienti mohli za symbolických 35 korun zakoupit koláč a přispět tak na kompenzační pomůcky pro umírající pacienty v domácí péči. A opět ukázali, že mají srdce na správném místě a že pomáhat bohulibým projektům je pro ně přirozeným výrazem lidskosti.

"Většina z přispívajících totiž do kasičky vhodila více, než byla požadovaná symbolická částka," dodaly tak s velkým poděkováním organizátorky středeční charitativní akce. (HR)