Sociální poradenství, vedení sociálně terapeutických pohovorů s pacienty i jejich rodinami, pomoc při vyřizování sociálních dávek, řešení sociálně zdravotních problémů pacientů či vyřízení odlehčovací služby, pomoc s umístěním do léčeben dlouhodobě nemocných, ústavů sociální péče či v pracovním uplatnění klientů se změněným zdravotním stavem. To vše vykonává v Nemocnici TGM Hodonín naše skvělá kolegyně paní Aranka Kociánová. A co víc? Mimo toto své pracovní zařazení funguje v NTGM také jako intervent, peer a telefonický intervent systému psychosociální intervenční služby SPIS, který spadá pod krizové linky řízené MPSV ČR.

Teď se jí za její obětavost a profesionalitu dostalo nejvyššího poděkování, a to dokonce od samotného prezidenta České republiky.

V době mimořádné události na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze prováděla totiž telefonické krizové intervence s pozůstalými obětí aktivního střelce.

Intervenční krizoví pracovníci absolvují mnohá školení a certifikované studium se zaměřením na psychologii a schopnost poskytnout psychologickou pomoc, ať již face to face nebo po telefonu, kdy drží služby, aby byli k dispozici i v případě nenadálých krizových situací.

Říká se, že každý z nás je nahraditelný, o některých lidech to ale zkrátka neplatí. A právě jedním z těchto lidí je i naše Aranka Kociánová.

Děkujeme za veškerou vykonanou pomoc, empatii a práci pro všechny, kteří to potřebují.

Gratulujeme a jsme upřímně rádi za takové členy týmu naší nemocnice.