(Ilustrační aktuální foto: z onkologického stacionáře NTGM)

Nový systém, slibující přiblížení kvalitní onkologické péče do regionálních nemocnic a tedy její lepší dostupnost, se pro pacienty té hodonínské stává v těchto dnech vítanou a dlouho očekávanou realitou.

Pacientům totiž při náročné léčbě konečně odpadne dojíždění do velkých, desítky i stovky kilometrů vzdálených onkologických center.

Spolupráce s NOC (Národní onkologické centrum Brno - Masarykův onkologický ústav, Fakultní nemocnice BRNO a Fakultní nemocnice u Sv. Anny- FNUSA), která jsou našimi nejlepšími pracovišti, tak nabývá reálných rozměrů.

Dobrou zprávou je v této souvislosti také aktuální rozšíření moderně zařízeného Onkologického stacionáře v hodonínské nemocnici. Ten tak díky zvýšení počtu křesel pojme nově více pacientů. A díky polohovatelnosti křesel jim nabídne také větší komfort při podávání léčby.

Onkologický stacionář je samostatnou částí ambulantního provozu, kde v pravidelných časových intervalech pacient absolvuje plánovanou léčbu, nejčastěji chemoterapii. Je umístěn v ambulantním pavilonu nemocnice.

Všem pacientům, kteří aktuálně procházejí touto náročnou léčbou, přejeme hodně sil.