Vážení pacienti a praktičtí lékaři,

oznamujeme vám, že v Nemocnici TGM Hodonín podáváme monoklonální protilátky proti COVID-19. Řídíme se indikačními kritérii, uvedenými v Mezioborovém stanovisku k použití monoklonálních protilátek v léčbě a postexpoziční porfylaxi covidu-19. Celé znění naleznete na stránkách portálu www. Infekce.cz (https://www.infekce.cz/…htm )

Zároveň zdůrazňujeme, že o podání monoklonálních protilátek rozhoduje praktický lékař.

Ten může objednat a konzultovat  pacienty v  pracovní den do 15 hodin na covidovém oddělení se sloužícím lékařem  tel: 518 306 267.

Při telefonické konzultaci praktický lékař domluví typ monoklonálních protilátek, den a hodinu  příchodu pacienta k aplikaci /většinou druhý den po telefonickém kontaktu/ .

Monoklonální protilátky podáváme ve standardní pracovní době na gynekologickém lůžkovém oddělení /značeno, vchod přímo u bufetu/, 1. patro lůžkového traktu Nemocnice TGM Hodonín. Samotná příprava, aplikace a observace po podání trvá cca 2 hodiny. Pacient by měl mít  při příchodu do nemocnice respirátor a rukavice.

Pacienty, kteří přichází na podávání monoklonálních látek naléhavě žádáme, aby využili přímou cestu na oddělení od vchodu do bufetu přímo schodištěm vpravo do prvního patra. Zde je ambulance i zázemí pro přípravu, včetně sociálního zařízení určeného pro pacienty. Děkujeme předem, že jste ohleduplní a nezdržujete se v jiných prostorách nemocnice včetně bufetu a veřejného WC pro běžné návštěvníky.

Informace pro praktické lékaře: Při indikování protilátek je nutno zadat do ISIN/ informační systém infekčních nemocí, https://ereg.ksrzis.cz/  žádanku s typem protilátek a pacienta vybavit "K" žádankou, kde je  datum pozitivního testu na covid/ oficiální, ne samotest/, délka příznaků a základní diagnózy.

S úctou,

vedení Nemocnice TGM Hodonín.