V nemocnice pomáhají v sobě koronavirové krize dobrovolníci

Lucie, Irena, Marta a Eva - to jsou křestní jména čtyř prvních dobrovolnic, které koncem minulého týdne odstartovaly novou formu pomoci hodonínské nemocnici v rámci mimořádných opatření v tzv. koronavirové krizi. Do práce se u nás zapojily od čtvrtka do neděle.

"Takto úžasným způsobem nám pomohlo Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, kdy nám dobrovolníky obvolala a zároveň sama přivedla Mgr. Lucie Maděryčová - projektová a HR manažerka a také koordinátorka Dobrovolnického centra Dobromysl," přiblížil ředitel NemHo Ing. Antonín Tesařík.

Dobrovolníci pomáhají nejen pacientům v nemocnici, ale třeba také v hodonínských domovech seniorů a sociálních zařízeních. A protože situace je nyní skutečně mimořádná, nemají problém přijít a pomoci ani o víkendu.

Kde všude se budete po dobu mimořádné situace s dobrovolníky, kteří se budou u nás různě střídat, potkávat?

"Zabezpečují například vchody do nemocnice. To znamená, že v těchto dnech, kdy je vstup omezený, trpělivě oznamují pacientům, které vchody mají používat - tedy pouze hlavní vchod. Tam také zároveň jedna z nich měří všem přicházejícím pacientům teplotu. Potěší zároveň slovem a zklidněním nemocných," doplnila ještě projektová manažerka NTGM Mgr. Marcela Hájková.

(Bc. Hana Raiskubová)