Neuvěřitelná částka 137.128,- korun se podařila vybrat při online aukci speciálních fialových dresů hodonínských Drtičů, kterou uspořádal v uplynulých dnech SHKM Baník Hodonín.

Bohulibou akci hokejisté uspořádali na podporu boje proti rakovině. Dražba byla zahájena 29. ledna a přispět mohl kdokoli jakýmkoli příhozem.

Dresy s typickou fialovou barvu byly pro speciální internetovou aukci vyrobeny výhradně pro utkání 32. kola východní skupiny 2. ligy, v němž Baník na svém ledě přivítal hokejisty Znojma. O výrobu se postarala firma Ace Sport, která tímto podpořila klub i dobrou věc.

K dispozici měli fanoušci celkem šestadvacet jedinečných dresů (hraných i nehraných), jejichž exkluzivita je zaručena certifikátem pravosti.

„V tomto designu nebude nikdy v budoucnu vyroben žádný jiný dres, i proto věříme, že o ně bude mezi našimi fanoušky velký zájem,“ prozradil před spuštěním dražby předseda klubu Karel Lidák.

"Hokej proti rakovině"

S myšlenkou na tuto akci si vedení Baníku pohrávalo už v roce 2020, tehdy ale plány zhatila předčasně ukončená sezona. Letos už ale konečně vše klaplo. „Dresy a jejich grafickou podobu jsme připravovali už od začátku sezony, s výrobou jsme ale pochopitelně čekali až do poslední chvíle, abychom měli připravený dres pro každého hráče, který do utkání nastoupí,“ řekl před začátkem internetové aukce Lidák.

A proč se hodonínští Drtiči rozhodli podpořit právě nás, tedy Nemocnici TGM Hodonín?

Pátým nejčastěji diagnostikovaným typem rakoviny v České republice je totiž rakovina ledvin a její výskyt neustále stoupá.

"I proto jsme se rozhodli, že kompletní výtěžek z aukce dresů věnujeme hemodialyzačnímu středisku hodonínské nemocnice," vysvětlují organizátoři aukce.

Středisko pomáhá pacientům s onemocněním ledvin už téměř půl století. Bylo otevřeno v roce 1976 díky iniciativě tehdejšího primáře interního oddělení a vedoucího lékaře Jindřicha Berky, a to jako deváté v Československu. V roce 2015 byl z nutnosti zvýšit kapacitu zahájen provoz v nově zrekonstruované budově hematologicko-transfuzního oddělení. Hemodialyzační středisko zajišťuje péči o pacienty z Kyjovska, Veselska a Hodonínska, v současnosti pečuje o téměř stovku pacientů, kteří sem docházejí nejčastěji 2 až 3 krát týdně. Ročně provede více než 10.000 hemodialýz.

Srdečně děkujeme všem organizátorům akce, hokejistům i každému, kdo jakýmkoli příhozem podpořil Hemodialyzační středisko NTGM. Jste skvělí!