A tady je velmi příjemné hlášení z tohoto pracoviště:

"Přišli nám dnes také 3 prvodárci, z toho byli bohužel ze zdravotního důvodu 2 vyloučeni, což nás velmi mrzí, když už sebrali odvahu. Celkem ale bylo dnes odebráno krásných 46 dárců," uvedla Lenka Čtvrtečková z Oddělení laboratorní medicíny Pracoviště hematologie a transfuzní služby NTGM.

K slavnostní akci, kterou velkým poděkováním všem bezplatným dárcům krve zahájila MUDr. Hana Hájková spolu s ředitelem nemocnice Ing. Jiřím Kolibou, se připojili také zástupci Českého červeného kříže v uniformách.

Doplňky stravy na doplnění potřebných vitamínů po odběru krve přinesly Všeobecná Zdravotní Pojišťovna (VZP) a RBP Zdravotní pojišťovna https://www.rbp213.cz/ .

A novinkou byla letos ochutnávka železitého vína Dr. Svátek – Maltoferrochin: https://www.drmax.cz/dr-svatek-maltoferrochin-sladove...

Jedná se o medicinální sladové víno, které obsahuje ionty železa a extrakt z kůry chinovníku lékařského.

A jelikož ke svátečnímu darování patří vždy i sváteční tabule, bylo připraveno i chutné občerstvení ve formě ovoce, koláčků či oblíbených řízků. K pití si dárci vedle nealka mohli dát také kávu či čaj.

A ještě jedno zvláštní poděkování tu dnes máme. Patří panu Milanu Valdovi, pravidelnému dárci a návštěvníku naší transfuzní stanice. Nejen, že se tento sympaťák vždy vzdá bonusů, jako je např. příspěvek na cestu pro dobrovolné dárce, ale také vždy pravidelně po odběru obdaruje dětské oddělení dobrotami, pitíčky a zdravým mlsáním pro malé pacienty naší Nemocnice TGM Hodonín.

Děkujeme srdečně všem a jak říkáme vždy - bez vás by to zkrátka nešlo, přátelé. Tak zase za rok!