Seminář společně uspořádali Gynekologicko-porodnická klinika Fakultní nemocnice Brno a Lékařská fakulta Masarykovy univerzity Brno a Gynekologické oddělení Nemocnice TGM Hodoníne TGM Hodonín.

Odborným garantem akce se stal přednosta brněnské kliniky doc. MUDr. Vít Weinberger, Ph.D.
Vedoucí brněnského onkogynekologického centra fakultní nemocnice Doc. MUDr. Luboš Minář, Ph.D. společně s primářem MUDr. Danielem Gágyorem, Ph.D., MBA z hodonínské nemocnice setkání zahájil a přivítal hosty z řad lékařů i sester a to právě z oboru gynekologie a porodnictví. Témat přednesených na semináři bylo pět a odborné prezentace byly zaměřeny na:

•  současné trendy v diagnostice a operační léčbě zhoubných gynekologických onemocnění
  • diagnostiku zhoubného nádoru dělohy
  • problematiku asistované reprodukce
  • prenatální diagnostiku
  • problematiku diagnostiky ženské močové inkontinence.
    Přednášky zahrnovaly i kazuistiky, tedy konkrétní případové studie a příklady postupů v reálné klinické praxi.

Poděkování patří všem přednášejícím, účastníkům a také partnerům semináře, firmám AstraZeneca a Olympus, kteří přispěli k realizaci této vzdělávací akce kreditované Česká lékařská komora.

⏩ www.nemho.cz/gynekologicka-ambulance
⏩ www.nemho.cz/gynekologicke-oddeleni