Nemocnice TGM Hodonín se s koncem nouzového stavu rozloučila s dobrovolníky. Všem děkujeme za pomoc

Neděle byla posledním dnem nouzového stavu, který v Česku platil kvůli epidemii koronaviru, a zároveň také posledním dnem, kdy u nás pracovali na triáži téměř tři desítky mladých žen i mužů, jejichž služby koordinovala Mgr. Lucie Maděričová z Dobrovolnického centra Dobromysl v Hodoníně.
A s čím vlastně v nemocnici od vyhlášení nouzového stavu pomáhali?

"Jejich úkolem bylo pomoci zvládat situaci zpočátku mimořádných opaření u třech vchodů, které byly pro pacienty přístupné, po zpřísnění bezpečnostních opatření pak už jen u hlavního vchodu na přednemocniční triáži, na které se příchozí lidé rozdělovali na zdravé a osoby s příznaky nemoci. Toto provizorní pracoviště bylo denním pracovním prostorem pro 28 dobrovolníků a také Lucii Maděričovou, která okamžitě zastupovala, když se vyskytl problém a některý z předem domluvených dobrovolníků nemohl přijít. Střídali se dvakrát denně ve službách od 7. až do 18. hodin, a to ve všední dny i přes svátky," shrnula projektová manažerka NemHo Mgr. Marcela Hájková, která měla tyto sympatické mladé lidi po celou dobu na starosti.
A vyzdvihla: "Jednalo se skutečně o velkou odvahu, kdy v době nejistot šli dobrovolně do první linie při třídění zdravých a potenciálně nemocných příchozích. Mnohdy také nebylo lehké trpělivé vysvětlování nutnosti nastalých opatření. To vše ale tito dobrovolníci zvládali a za to jim moc děkujeme," dodala.

Tady jsou tedy jména všech, kteří vyměnili pohodlí svého domova na řadu týdnů za pomoc v první linii:
Marta Štětková, Irena Mikulášková, Veselská Gabriela, Veronika Glosová, Eva Heinrichová, Helena Heinrichová, Eliška Markovičová, Chamberlinová Christine, Kateřina Krabcová, Baculíková Petra, Daniela Rozkoš, Žádníková Ingrid, Kristýna Neugebauerová, Kristýna Režňáková, Moravcová Oldřiška, Krbek Hubert, Kotásek Jakub, Nikola Tychlerová, Michael Kůr, Lukáš Ingr, Hamalová Milena, Ondřej Cáb, Monika Prantlová, Nikol Kučerová, Martina Hurichová, Martina Řehánková, Gabriela Šťastná, Terezie Ammerová a Mgr. Lucie Maděričová!

Všem dobrovolníkům ještě jednou srdečně děkujeme, přejeme především pevné zdraví a ať se jim v životě skvěle daří.

S úctou

vedení Nemocnice TGM Hodonín, p. o.