V areálu hodonínské nemocnice se od 2. 4. 2024 mění ceník pro parkování. Návštěvníci zařízení mají dvě možnosti, kde zaparkovat svůj vůz. Buď nechat auto na parkovištích před bránou nemocnice na ulici Purkyňova zdarma, nebo přímo v areálu, kam se vjíždí přes systém závor, nejedná se však o hlídané parkoviště.

Zdarma je prvních 30 minut parkování, poté zaplatí v automatu 100 korun za půl hodiny a za každou další hodinu navíc pokladna připočte 50 korun. Maximální denní hranice poplatku za parkování stanovena nebyla.

Výjimku z poplatku za parkování mají dárci krve a osoby tělesně postižené, které jsou držiteli průkazů TP, ZTP a ZTP/P.

Jedná se o rozhodnutí vedení nemocnice na základě tlaku na parkovací místa a potřeby rychlejšího střídání parkovaných vozů přímo v areálu. Zástupci managementu doporučují využívat dostupnosti nemocnice prostředky veřejné hromadné dopravy IDOS a MHD Hodonín. Zastávky dopravců se nacházejí přímo u areálu nemocnice, hodonínským seniorům doporučují např. využít Senior taxi, které nemusí v areálu parkovat.
Také prosí řidiče, aby neparkovali své vozy na plochách, které k tomu nejsou určeny, a dále v úsecích komunikací označených žlutým pruhem, neboť tím brání průjezdu sanitních vozů DZS a ZZS JMK.