1

Zatím stovku bílých látkových panenek odevzdali vedení hodonínské nemocnice a zdravotníkům dětského oddělení NTGM v pondělí 18. prosince zástupci projektu Kiwanis panenka, který dlouhodobě sponzoruje a pomáhá dětem se zdravotním postižením.

Pokud se tento nápad v Hodoníně osvědčí stejně jako v kyjovské či uherskohradišťské nemocnici, budeme ve spolupráci s neziskovkou dál a rádi spolupracovat.

Vítaná aktivita totiž vtáhne dětské pacienty do vlastního terapeutického procesu. Jak? Děti si při hospitalizaci v nemocnici panenku domalují, dotvoří a nakonec odnesou domů. Panenky se tak rovněž stávají součástí terapie.

A jak celý humanitární projekt funguje?

"Organizujeme, financujeme a i sami vyrábíme jednoduché 40 cm panenky z bílé bavlněné látky, naplněné umělou střiží. Tyto panenky předáváme na dětská oddělení nemocnic v Uherském Hradišti a Kyjově, kde malým dětským pacientům a lékařům slouží jako terapeutická pomůcka při léčbě. Dítě si panenku vybarví podle svého přání a fantazie, a ta pak pomáhá lépe snášet dětem nemocniční pobyt bez rodičů. Za svou činnost jsme obdrželi řadu poděkování od lékařů, ale i rodičů dětí a vidíme, že naše práce má smysl," popisuje Bc. Vladimír Glaser, prezident KC Slovácko.

Od roku 2004 již zhotovili a předali do nemocnic přes 20.000 těchto panenek.

Děkujeme.

Více na www.kiwanis-slovacko.cz