NTGM má 2 nové anesteziologické přístroje na ARO a chirurgický sál

Dva nové špičkové anesteziologické přístroje Primus IE za 1,7 milionu korun slouží pacientům i lékařům na chirurgickém sále i oddělení ARO.

Během chirurgických výkonů slouží pro podání celkové inhalační anestezie a ventilace pacienta v průběhu operačního výkonu.

Novinka usnadní neustále se zvyšující požadavky na kontrolu péče o pacienta.

"Nabízí totiž možnosti volby ventilačních režimů, optimální volbu průtoku plynů a inhalačních anestetik. Kombinuje vhodnou ventilaci všech věkových kategorií. V kombinaci s monitoringem pacienta nabízí také nepřetržitý přístup k široké škále údajů o pacientech, což umožní rychlé a informované rozhodnutí na operačních sálech," upřesnila primářka oddělení ARO MUDr. Marcela Kudláčová.

K nákupu přístrojů pomohla dotace Města Hodonína, Dubňan, Rohatce, Mutěnic a Hovoran, ale také peníze z veřejné sbírky i vlastní zdroje.

Všem dárcům srdečně děkujeme. (HR)