1

Skvělá zpráva pro pacienti z Hodonínska: Nemocnice TGM Hodonín vystaví v příštích letech nový Pavilon zobrazovacích metod. Svým pacientům nabídne nově také vyšetření MAGNETICKOU REZONANCÍ.

Výstavbu schválili krajští radní ve středu 7. prosince 2022. Předpokládané výdaje projektu jsou 183 mil Kč. Nadlimitní veřejnou zakázku na stavební práce si vypíše sama nemocnice.

Pavilon zobrazovacích metod bude navazovat na stávající budovu nemocnice. Dvoupodlažní objekt bude obsahovat ve vstupním podlaží čekárnu, zázemí pro personál i pacienty, recepce, vyšetřovny skiagrafu, skiaskopu, magnetickou rezonanci a pracoviště CT s příslušenstvím (kabiny, WC, přípravny, popisovny a ovladovny a technické místnosti). V suterénu budou umístěny skladové a technické zázemí lékárny, prostory pro spisovnu a uložení zdravotnické dokumentace a technické provozy – strojovna vzduchotechniky s předávací stanicí UT a elektrorozvodna.

„Magnetická rezonance je v dnešní době časté vybavení moderních nemocnic, ale v Hodoníně dosud chybělo. Lidé nebudou muset cestovat do Brna nebo jiných měst. Kraj poskytne na projekt ze svého rozpočtu 80 milionů korun, 73 milionů uhradí nemocnice a na zbytek si vezme úvěr. Stavba by měla být hotová v polovině roku 2024,“ okomentoval výstavbu radní pro oblast investic Vladimír Šmerda.

Přístroj magnetické rezonance si nemocnice pořídí z finančních prostředků EU, konkrétně výzvy REACT–EU.