NTGM otevírá cévní poradnu

Možnost vyšetření žil a tepen horních i dolních končetin, ultrazvuk karotických tepen, ultrazvuková vyšetření křečových žil s doporučením dalšího postupu včetně operace. To jsou jen některé zdravotnické úkony, které nabídne nově svým pacientům hodonínská nemocnice. Ta totiž od 29. května spouští cévní poradnu při interním oddělení, a to v přízemí hlavní budovy nemocnice. Pacienti ji najdou v ambulanci jícnové echokardiografie, kde budou sdílet společný prostor.

„Nabídnout zde budeme nově moci nejen vyšetření a zhodnocení zdravotního stavu pacienta, ale také díky skvělému zázemí chirurgie v podstatě kompletní řešení problému v rámci naší nemocnice. Velkou výhodou bude znalost pacienta, který nebude muset dojíždět na vzdálenější odborná pracoviště do jiných měst,“ zdůraznil hlavní přínosy atestovaný angiolog a internista prim. MUDr. Petr Lašek, který bude lékařem ambulance. Ta bude mít otevřeno každý pátek.

A ještě přidává pár praktických rad.

„Pacienti budou potřebovat doporučení od svého praktického lékaře. Nutné bude také předchozí objednání do ambulance, a to na tel. 518 306 327 u zdravotní sestry p. Šaňkové,“ avizuje.

Onemocnění žilního systému patří mezi časté zdravotní problémy. Mezi nejčastější patří například v oblasti dolních končetin varixy, tzv. křečové žíly, chronická žilní nedostatečnost či záněty žilního systému. Nemocnice TGM Hodonín, p. o., poskytuje v tomto směru nejen neinvazivní vyšetření, jehož základem je ultrazvukové vyšetření žil, ale také nabízí doporučení dalších postupů. V případě potřeby i operační řešení. V návaznosti na tato vyšetření nabízí pak komplexní zázemí chirurgie NTGM.

(Bc. Hana Raiskubová)