pTradiční setkání zaměstnanců nemocnice s vedením se konalo ve čtvrtek 5. 1. 2023 v jídelně nemocnice.

„Děkuji vám všem, zdravotníkům, a také nezdravotnickému personálu za práci, kterou jste po celý rok 2022, a zdůrazňuji, že nebyl rokem jednoduchým, vykonávali. Jsme jeden tým a naším společným úsilím a tvrdou prací se i vy všichni podílíte na rozvoji naší nemocnice a nesete zásluhy na tom, že je péče neustále poskytována v plném rozsahu a nemocnice prosperuje“.

Poté ředitel nastínil nejbližší plány rozvoje na rok 2023 s přesahem do let dalších, kdy bude postupnou modernizací nemocnice posunuta zase o kousek dál, na vyšší úroveň poskytovaných služeb.

Podrobnosti k projektům a investičním záměrům poté přednesl náměstek HTS Milan Pospíšil. Kladný hospodářský výsledek a nově chystané změny pro zaměstnance například ve fondu FKSP zmínil ekonomický náměstek Ing. Walter Bartoš.

Z chystaných novinek zmínili zástupci vedení pořízení magnetické rezonance, stěžejní stavbu pavilonu zobrazovacích metod, jež má být zahájena v březnu letošního roku a následně stavbu pavilonu urgentu, také dostavbu vakuové stanice pro medicinální plyny, rekonstrukce infrastruktury lůžkové budovy či chystané opravy a modernizaci dvou operačních sálů v letních měsících.

Chystané úpravy, nejnovější přístrojové vybavení a zázemí moderních budov mají za cíl povýšit nemocnici na úroveň evropských zařízení, přičemž výdaje jsou také částečně pokryty financemi z dotačních titulů EU a finančně jsou také podpořeny Jihomoravským krajem.

„Přeji vám všem, kteří jste součástí fungující nemocnice, úspěšný nový rok 2023, a to po pracovní i osobní stránce. Děkuji, že svou práci vykonáváte s láskou a obrňme se, prosím, trpělivostí při rekonstrukčních a stavebních pracích, které se dotknou i provozů jednotlivých oddělení,“ sdělil ředitel hodonínské nemocnice Ing. Jiří Koliba.