Právě dnes 27. března si připomínáme Světový den nemocničních lékáren.

I naše nemocnice provozuje vlastní nemocniční lékárnu s odbornými pracovišti a my Vám dnes představujeme, co je náplní práce nemocniční lékárny a jaký je její význam:

•  V týmu složeném z farmaceutů, farmaceutických asistentů a sanitářů zajišťuje komplexní lékárenskou péči pro ambulantní i hospitalizované pacienty nemocnice.
  •  Podle poskytovaných služeb se dělí na ústavní a veřejnou část.
  • Ústavní část nemocniční lékárny zajišťuje zásobování nemocničních oddělení léčivými přípravky, dezinfekčními prostředky a zdravotnickým materiálem pro poskytování léčebné péče hospitalizovaným pacientům nemocnice.
  •  S odkazem na Rozhodnutí SÚKL připravuje také pro potřeby klinické onkologie naší nemocnice a na základě smlouvy také pro onkologická pracoviště Nemocnice Břeclav, p. o. a Nemocnice Kyjov, p. o. sterilní léčivé přípravky s obsahem cytostatických látek, a to na odborném pracovišti lékárny pro přípravu sterilních léčivých přípravků s obsahem cytostatických látek.
  • Veřejná část nemocniční lékárny poskytuje v hlavní budově nemocnice a v budově plicního střediska - lékárenskou péči veřejnosti: výdej léčivých přípravků na recepty a e-recepty, výdej zdravotnických prostředků na poukazy, výdej a prodej doplňkového sortimentu.
  • Pro pacienty také nemocniční lékárna zajišťuje pohotovostní službu v hlavní budově nemocnice, a to i v sobotu, neděli a ve svátky od 8.00 do 16.00 hodin.
  • Zajišťuje lékařům farmaceutický servis pro průběh klinických hodnocení léčiv.
  • Dozoruje kontrolu kvality připraveného medicinálního vzduchu v nemocnici.
  • Řídí a vede agendu pozastavování výdeje a použití závadných léčiv.

ℹ️ V Regionálním onkologickém centru hodonínské nemocnice byly v posledním listopadovém týdnu roku 2023 podány první preparáty cílené (biologické) léčby. Ty v přísných podmínkách připravuje oddělení přípravy cytostatik NTGM a vy máte v sestřihu fotografií jedinečnou příležitost se podívat, jak příprava léčivých přípravků s obsahem cytostatických látek probíhá na na našem Facebooku .

V DUBNU SE TAKÉ NAŠE LÉKÁRNA DOČKÁ ROZŠÍŘENÍ DO NOVÝCH MODERNÍCH PROSTORŮ V PŘÍZEMÍ PAVILONU ZOBRAZOVACÍCH METOD:)

Hezký svátek všem nemocničním lékárnám a jejich pracovníkům přejeme.