1

Symbolickou mikulášskou nadílku dostali v pondělí naši malí pacienti. Oddělení stravovacího provozu Nemocnice TGM Hodonín pro ně totiž připravilo balíčky s ovocem a nějakou tou cukrovinkou.

O den později pak Mikuláš navštívil také Dětskou skupinu Beruška. Čekal jenom, až se jich ve školce sejde po nemoci a víkendu víc. Dnes ho tedy při nadělování zastoupil sám ředitel NTGM Ing. Antonín Tesařík, a předal Marečkovi, Damiánkovi a Milušce sladký balíček.

Podíval se taky na přáníčka, která děti s tetami, které o ně ve firemní miniškolce pro děti našich zdravotníků pečují, vyrobily pro své maminky a tatínky. Sladkosti vykouzlily dětem úsměv na tváři a hned je také rozbalovaly. O Mikuláši totiž vůbec nevadí, že bylo před obědem!

A nejstatečnější byl Damiánek, který nám také řekl dvě mikulášské říkanky. Ovšem nejen děti, ale i ředitel Antonín Tesařík, který Mikuláše dnes bravurně zastoupil, si odnesl krásný zážitek.

„Nechodím sem příliš často, ale i za tu chvíli tu člověk přijde na úplně jiné myšlenky, děti jsou prostě bezprostřední,“ komentoval dnešní událost "Mikuláš na záskok". Ředitel nemocnice popřál také dětem i personálu pěkný a klidný advent.

Věříme, že mikulášská svačinka zpříjemní alespoň trochu dětem adventní čas. Všem dětem, které jsou u nás momentálně hospitalizované a nemohou trávit tento krásný čas doma se svou rodinou, přejeme co nejrychlejší uzdravení.

(HR)