Jedná se o průběžnou, tedy časově neomezenou veřejnou sbírku, kdy do zapečetěné kasičky u recepce naší nemocnice přispívají pacienti i návštěvníci zařízení po celý rok spíše drobnější finanční dary, které se poté vloží na účet, a podle potřeby pak slouží k zakoupení potřebných přístrojů na nejrůznější oddělení NTGM.

Lidé jsou skutečně štědří, a zaslouží si velkou pochvalu. Letos byla přitom stejná kasička vybrána v průběhu roku 3x, kdy se nejprve vybralo 4709,- Kč, poté 8573,- Kč a před koncem roku pak 7419 korun. Celkem jste tedy v roce 2021 přispěli přesně 20 701,- Kč.

Jsme za jakoukoli pomoc a podporu upřímně velmi rádi, a ještě více potěšující je, že štědrost dárců neutichá ani kvůli covidové krizi. Vždyť za tři až čtyři měsíce se poslední dobou vždy vybere takto krásná suma.

Kromě těchto drobnějších "částek do kasičky" ovšem přispěli jednotlivci, obce, firmy, organizace i nejrůznější spolky také ve Veřejných sbírkách.

Za miliony korun od nejrůznějších štědrých dárců pořídila hodonínská nemocnice v posledních zhruba 15 letech 100 nových nemocniční lůžek (z toho 8 speciálních nákladnějších lůžek za téměř 350 tisíc korun), sanitku, moderní 3D laparoskopickou věž, dětský videogastroskop či monitory vitálních funkcí na oddělení ARO.

Ještě jednou srdečně děkujeme za jakoukoli finanční podporu.

Více informací k Veřejným sbírkám v posledních letech na: