Krajský radní Karel Podzimek zamířil 25. 7. 2023 do Nemocnice TGM Hodonín

Novým krajským radním pro oblast zdravotnictví se stal bývalý znojemský místostarosta Karel Podzimek (ODS). Ten na post nastoupil se třemi hlavními prioritami a představil také svůj plán na nadcházející dny.

Mezi priority nového radního patří dostupná péče napříč celým krajem, kvalita zdravotní péče a investice do modernizace zdravotnických zařízení.

Cílem nového radního pro zdravotnictví je osobně navštívit také jednotlivé nemocnice. „Statistik, bilancí a dalších papírových podkladů máme spousty. Já se ale chci zajet podívat přímo na místo. Setkám se nejen s řediteli nemocnic, ale i s dalšími zaměstnanci. Probereme aktuální situaci a co je potřeba přednostně řešit. Již intenzivně pracujeme na přípravě rozpočtu na rok 2024 a je nezbytné mít stanovené priority,“ nastínil svůj plán před cestou Podzimek.

V rámci pracovních setkání s řediteli jihomoravských zdravotnických zařízení navštívil tedy krajský radní pro zdravotnictví Karel Podzimek společně s vedoucím odboru zdravotnictví Lubošem Císařem také Hodonínskou nemocnici.

„Témata zasedání se týkala zejména zhodnocení současného postavení naší nemocnice v síti páteřních krajských nemocnic, priorit v rozvoji a modernizaci na nejbližší období a rozpočtu nemocnice pro rok 2024. Zásadní prioritou jsou pro mne v současné chvíli dva velké investiční projekty a to dokončení stavby pavilonu zobrazovacích metod a zahájení stavby budovy urgentního příjmu,“ upřesnil ředitel Koliba.

Účastníci setkání spolu s ředitelem Jiřím Kolibou se ujali také předání, pro nemocnici významné technologické stavby, nové vakuové a kompresorové stanice a společně přestihli "pásku". Přítomni byli i zástupci STAVEBNÍ FIRMY PLUS s.r.o., která stavbu zhotovila a tímto slavnostně objekt předala.

„Novostavba kompresorové a vakuové stanice zahrnovala nejen stavbu objektu  samotného, ale také napojení na vnitroareálové rozvody, terénní úpravy a zpevněné plochy v okolí stanice. Jedná se o zdrojovou stanici medicinálního stlačeného vzduchu pro dýchání a pohon nástrojů a stanice vakua a jejich přívod k hlavnímu objektu nemocnice“, vysvětluje náměstek pro investice a HTS Milan Pospíšil.

Stavba probíhala v období  11/2022 až 7/2023. Celkové náklady na stavbu byly 20 900 055,69 Kč (vč. DPH 21%), z toho Jihomoravský kraj přispěl 510 000,- Kč na projektovou dokumentaci a 15 000 000,- Kč na stavbu objektu.

Více také v článku Hodonínského Deníku