Milí pacienti a přátelé,

zítra nás čeká 28. říjen, tedy oslavy vzniku samostatného Československa. I nás se každoročně dotýkají - jsme totiž nositeli jména tohoto významného rodáka z Hodonína, jemuž jsme před pár lety slavnostně odkryli v areálu nemocnice bronzovou bustu akademického sochaře Josefa Vajce z Klatov.

Ta na nás od roku 2010 z nemocničního parčíku před bočním vchodem do budovy symbolicky dohlíží. Vždyť naše nemocnice je jedinou v kraji, která nese jméno tohoto významného státníka.

Jeho myšlenky a vize zavazují. Život máme jen jeden a je třeba si ho vážit, protože má vysokou hodnotu a musí se také žít, jak říkával Masaryk.

Pokud budete mít o víkendu procházku Hodonínem, zastavte se v našem areálu a parku, který se barví do překrásných podzimních barev. A snad neminete ani bustu T.G.M., ke které vás v tyto sváteční dny také srdečně zveme.

A pokud byste chtěli vyrazit na program, který připravilo Město Hodonín, tady je pozvánka. Více se dočtete v přiloženém plakátku.

V pátek 27. října, v předvečer státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu, si Hodonín připomene 105. výročí od vzniku prvního samostatného státu Čechů a Slováků a zároveň vzpomeneme 20 let partnerství měst Hodonína a Holíče. Při této příležitosti všechny srdečně zveme na pietní akt u pomníku TGM na nám. 17. listopadu, lampionový průvod, slavnostní ohňostroj na Masarykově náměstí a další doprovodný program. Ohňostroj bude odpalován ze dvora staré tržnice. V pátek 27. října a v sobotu 28. října bude Masarykovo muzeum v Hodoníně volně přístupné.

(s využitím tiskové zprávy Města Hodonína).