1

Sportovní manažer SHKM Baník Hodonín Martin Vyrůbalík, útočník Baníku Aleš Dufek a spolu s nimi i majitel společnosti G-mont Vít Bukovský tak dnes po poledni předali díky velkorysosti dárců Hemodialyzačnímu středisku NTGM symbolický šek na krásných 137.128,- korun z aukce dresů z projektu "Hokej proti rakovině".Osobního předání šeku k rukám ředitele NTGM Ing. Jiřího Koliby se zúčastnila i primářka střediska MUDr. Jitka Urbanová či náměstkyně pro ošetřovatelskou péči NTGM Mgr. Naděžda Kwašniewská.

„V aukci dresů, které se konaly u příležitost Světového dne boje s rakovinou, se pro hodonínskou nemocnici vybrala druhá nejvyšší částka v rámci ČR", sdělil přítomný zástupce hokejového klubu.

Ve virtuální aukční síni přihazovali ovšem nejen příznivci hodonínského hokeje a lidé z celé České republiky, ale také srdcaři ze zahraničí. Některé vydražené dresy tak budou putovat dokonce až do Kanady 💪.

Ředitel nemocnice poté přítomným zástupcům klubu vřele poděkoval jménem celého personálu hemodialyzační stanice, pro které se finanční částka vybrala. Jeden z legendárních a také originálních fialových dresů si neváhal ihned i obléknout.

Pracovnice stanice mají nyní v co nejkratším čase za úkol navrhnout, co je v tomto oddělení potřebné, a co zvýší komfort či vybavenost stanice pro pacienty i zaměstnance, což s vděkem kvitovala i primářka oddělení MUDr. Urbanová.

Hemodialyzační středisko NTGM s celkem 12 lůžky je jednou z vlajkových lodí zařízení.

• Provádí metody nahrazující funkci ledvin (hemodialýza a hemodialfiltrace) a připravuje pacienty k zařazení na čekací listinu na transplantaci ledviny.
  • Jen za rok 2022 v hemodialyzačním středisku bylo provedeno 10 872 hemodiafiltrací a 226 hemodialýz, z toho 208 akutních.

Děkujeme ještě jednou srdečně nejen organizátorům akce, ale i všem, kteří přispěli na dobrou věc.