Vážení pacienti,

Z DŮVODU EPIDEMIE CHŘIPKY JSOU OD SOBOTY 3. 2. 2024 ZAKÁZÁNY NÁVŠTĚVY V NEMOCNICI TGM HODONÍN.

Omezení neplatí pro dětské oddělení, dětskou JIP.
• Návštěvní doba na ARO a JIP může být upravena u pacientů v terminálním stavu nebo v případě zhoršení zdravotního stavu pacienta po dohodě s ošetřujícím lékařem.

Při návštěvě pacientů prosíme o dodržování následujících hygienických opatření:

• po celou dobu pobytu zakrytí dýchacích cest RESPIRÁTOREM třídy FFP2
  • DEZINFEKCI rukou

Zákaz platí DO ODVOLÁNÍ.

Děkujeme za pochopení.

Bližší informace k aktuálně probíhající chřipkové epidemii naleznete např. na stránkách Státního zdravotního ústavu: https://szu.cz/

• Nemocnost akutními respiračními infekcemi (ARI) v ČR ve 4. kalendářním týdnu roku 2024 dosáhla úrovně 1750 nemocných na 100 000 osob, což je vzestup o 22,2 % oproti minulému týdnu. Nárůst je evidován ve všech krajích i všech věkových skupinách. Aktuálně nejvyšší nemocnost je v Jihomoravském, Karlovarském kraji a na Vysočině. O epidemii hovoříme, pokud nemocnost akutními respiračními infekcemi přesáhne hranici 1600 až 1700 nemocných na 100 000 obyvatel. S ohledem na to, že mezi akutními respiračními infekcemi převažuje chřipka, hovoříme o epidemii chřipky.