Jelikož je situace v nemocnicích zřizovaných Jmkrajem i po celé republice opravdu velmi vážná,  nemocnice požádaly o pomoc i Armádu ČR. V NTGM nastoupili dnes na žádost vedení na směnu čtyři vojáci 74. mechanizovaného praporu Bučovice "plk. Bohuslava Malečka" . Zkušení vojáci vyměnili uniformu za bílou a byli přiděleni na jednotlivá oddělení. Pomáhat budou s péčí o pacienty ve vážných zdravotních stavech na uzavřených covidových odděleních.

Zajištění péče je momentálně na hraně únosnosti a zdravotnický personál pracuje ve fyzicky a psychicky vyčerpávajícím prostředí.

Dle aktuálních informací po jednání Krizového štábu JMK leží v jihomoravských nemocnicích ke dni 22. 11.

826 lidí s covidem, 123 z nich na JIP. Neočkovaní z nich tvoří 70%. Zbylých 30% očkovaných, kteří skončili v nemocnici, jsou většinou senioři 75+, s vícero dalšími nemocemi.  V nemocnicích teď pomáhá 39 členů Armáda České republiky a 8 zdravotníků HZS Jihomoravského kraje, dobrovolně se nabídlo i 16 policistů.

DĚKUJEME ZA POMOC Armádě České republiky!