Vážení pacienti,

7. dubna si letos v rámci oslav Velikonoc nepřipomínáme jen Velký pátek, ale také Světový den zdraví.

Ten byl vyhlášen právě v tento den již v roce 1950, a to na připomínku toho, že bychom měli neustále kvalitu svého života zlepšovat a po celý život budovat, ale i snižovat nemocnost po celém světě a věnovat se prevenci.

Zkusme se tedy v den největšího půstu v roce zamyslet nad tím, jak své zdraví zlepšit a co pozitivního pro sebe a své tělo udělat.

Může to být jen maličkost, například zařadit dnes něco zdravého do jídelníčku, jít se večer proběhnout do probouzející se jarní přírody, nebo si třeba naplánovat pravidelnou preventivní návštěvu u vašeho lékaře.

Vždyť zdraví je to nejcennější, co máme.

Krásný a zdravý den z Nemocnice TGM Hodonín.