"Maminky jsme na pokoji zastihli právě v době odpoledního klidu, kdy jejich děti na JIP spí. Novou službu naší nemocnice hodnotí velmi pozitivně, říkají, že byla skutečně velmi zapotřebí. Každá máma chce být totiž svému dítěti nablízku, když je hospitalizované v nemocnici. Tím, že jsou hned vedle v pokoji, mají pocit že jsou svému dítěti blíž," přiblížila vrchní sestra Dětského oddělení NTGM Mgr. Katka Smetková, DiS. (na snímku), která maminkám při příjmu vše podrobně vysvětlí.

Komfortní pokoje se podle ní maminkám opravdu líbí. "Jsou podle nich útulné a působí na ně příjemně, takže se zde cítí jako doma. A vůbec nemají pocit nemocničního pokoje," říká Smetková.
Některé z maminek výstavbu dokonce sledovaly na facebookových stránkách.

"Jsme rády, že jsme podobnou službu mohly využít jako jedny z prvních a určitě ji rády využijí i další maminky," vzkazují ty, které už komfort dvoulůžkového pokoje s hygienickým zázemím a také kuchyňkou vybavenou mikrovlnkou, lednicí či varnou konvicí, v těchto dnech otestovaly.

(Bc. Hana Raiskubová)