Dvě stovky hostů z Hodonína, ale také z Brna, Kyjova, Břeclavi, Vyškova či slovenské Skalice se ve středu 15. května v reprezentativních prostorách historického Sálu Evropa zúčastnilo již XV. Hodonínského DNE SESTER.
"Jednodenní odborná konference proběhla letos na téma Pilotní projekt paliativní péče v Nemocnici TGM Hodonín a účastníci zhlédli celkem šest prezentací, které měly vysokou odbornou úroveň, např. z Nemocnice Milosrdných bratří Brno či brněnského Hospice sv. Alžběty," uvedla náměstkyně pro ošetřovatelskou péči NTGM Mgr. Naděžda Kwašniewská, která byla hlavní organizátorkou akce.

O pilotním projektu paliativní péče v Nemocnici TGM Hodonín pohovořila zdravotně - sociální pracovnice naší nemocnice Anna Bušková, téma Paliativní péče v současnosti přednesl Josef Drbal z Nemocnice Milosrdných bratří Brno. Paliativní péči v intenzivní medicíně odprezentovala lékařka ARO L. Klimešová ze stejné nemocnice, paliativní neonkologickou péči zase účastníkům konference přiblížil primář tamního Interního oddělení MUDr. Robert Prosecký. Po diskusi a přestávce na kávu pokračovala pak konference tématem Mobilní paliativní péče a zkušenostmi s provozem domácího hospice, o které pohovořila MUDr. Regina Slámová z Hospice sv. Alžběty Brno.

"2. blok uzavřel MUDr. Josef Drbal, ředitel Nemocnice Milosrdných bratří, s přednáškou "Jsem tu, abych Ti byl na blízku," doplnila ještě náměstkyně Kwašniewská.
Účastníci si pochvalovali nejen vysokou úroveň jednotlivých prezentací, ale také organizaci akce, kde se prezentovala celá řada firem, působících ve zdravotnictví.

Za všechny alespoň jedna krásná reakce Ivety Pavkové z naší nemocnice:
"Chtěla bych poděkovat za dnešní den, kterým jsme oslavili XV. Den sester. Jeho příprava nebyla jednoduchá, ale všichni se svých úkolů zhostili na výbornou, organizace - klobouk dolů. Výběr přednášek byl zajímavý, jejich obsah byl poučný, emotivní. A to nemluvím o vystoupení naší Berušky, děti z naší firemní miniškolky byly fantastické!!"

SRDEČNĚ DĚKUJEME Městu Hodonín a také všem našim dalším sponzorům. (HR)