1

Čtyřem vojákům bučovické mechanizované jednotky ze 74. mechanizovaného praporu Bučovice "plk. Bohuslava Malečka" se tak dnes dostalo poděkování od vedení nemocnice.

"Jsme velmi vděční za tuto výpomoc a práci vojáků. Ceníme si jejich disciplíny, fyzické kondice a pracovních zkušeností a schopnosti velmi rychle se zaučit a poznat chod na odděleních ve velmi ztížených a rizikových podmínkách," poděkovala za skvělou spolupráci náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Mgr. Naděžda Kwašniewská.

A jak hodnotí dva týdny v exponovaném prostředí covidových oddělení zkušení vojáci, kteří se již účastnili nejrůznějších vojenských akcí a misí, mezi nimi také v Afganistánu či Lotyšsku?

„I pro nás je to obrovská zkušenost, je škoda, že jsme zde jen 14 dní, jsme již dobře zaučení, ale je to rozkaz. Jsme zde snad i určitou psychickou podporou, nejen zdravotníkům, ale nečekaně i pacientům, kteří se nám svěřují se svými pocity a obavami. Často z jejich úst zaznívá postesk, proč se nenechali očkovat. Těm, kteří nevěří, nebo zpochybňují složitou a náročnou situaci v nemocnicích, bych doporučil to vidět na vlastní oči," říká jeden z nich.

Výpomoc vojáků v nemocnicích je natolik smysluplná a potřebná, že již náměstkyně pro ošetřovatelskou péči požádala o další podporu ze strany Armády ČR. Už v pondělí 6. prosince nastoupí tak do naší nemocnice opět další 4 vojáci na covidová oddělení.

Ještě jednou srdečné díky za pomoc!

(HR)