Odznáček kapičky krve jako upomínku na svůj první odběr si v pondělí 21. října odneslo z hodonínské nemocnice, kde se konal 2. ročník celostátní kampaně 450ml Naděje, spolu s úžasným pocitem hned 17 prvodárců. Kromě nich přišlo od 6. hodin ráno k bezplatnému odběru dalších 39 dárců, kteří jsou již v našem dárcovském registru zapsaní a pravidelně u nás krev pro potřeby operačních sálů a dalších oddělení naší nemocnice darují. A co víc? Pět dárců se v tento den také nově zapsalo také do Národního registru dárců kostní dřeně.

"Jen letos evidujeme již 187 nových prvodárců, takže se nám stárnoucí základna výborně obnovuje," zhodnotila další úspěšný nábor dárců krve náměstkyně pro zdravotní péči a vedoucí lékařka Pracoviště hematologie a transfuzní služby prim. MUDr. Věra Dostálová. Ta také přišla dobrovolné dárce krve po ránu přivítat společně s ředitelem hodonínské nemocnice Ing. Antonínem Tesaříkem, zástupkyní Českého červeného kříže či VZP.

Příležitost darovat krev si v tento den nenechal ujít ani pan Zdeněk Režňák z Hodonína, který je nejen skalním dárcem, ale také aktuálním činným rekordmanem v počtu bezplatných odběrů. Krev přišel darovat již 116 krát.

K sponzorům letošního ročníku kampaně 450 ml NADĚJE v Nemocnici TGM Hodonín, p. o. patřily společnosti, které dárcům opět věnovaly atraktivní dárky.
"Jeden vylosovaný prvodárce obdrží vyhlídkový let balonem, další pak dva vouchery do Aqualandu Moravia či vstupenku do ZOO. Každý dárce si pak odnesl také sladký balíček od společnosti Pedro či Havlíkovy tyčinky," přiblížila hlavní organizátorka akce Xenie Mráčková.

Příjemnou službu si připravila cestovní kancelář KM Travel. Ta dárcům krve nabídla odvoz zdarma k nemocnici a zpět, a to ze zastávek po celém Hodoníně. "Každý dárce měl také možnost vyplnit přímo na místě dotazník. Jeden vylosovaný dárce obdrží totiž slevu na zájezd od naší kanceláře ve výši 1000 korun. Všichni pak ještě i stokorunovou slevu z vybraného zájezdu," dodala zástupkyně kanceláře.

Všem, kteří se do kampaně zapojili, velmi pěkně děkujeme. S ženami dárkyněmi se na našem Pracovišti hematologie a transfuzní služby těšíme na viděnou za 4 měsíce, muži mohou přijít darovat krev již po 3 měsících.

(Bc. Hana Raiskubová)