Den hygieny rukou

SVĚTOVÝ DEN HYGIENY RUKOU 2022

Datum 5. 5. bylo WHO vybráno záměrně pro propojení stanoveného data a symboliky obou rukou a pěti prstů.

Nemocnice TGM Hodonín se připojuje ke Světovému dni hygieny rukou, který se koná každoročně 5. května pod záštitou WHO. Cílem je připomenout význam správného mytí a dezinfekce rukou jako prevence infekcí spojených se zdravotní péčí.

Tyto infekce prodlužují délku hospitalizace, zvyšují výskyt rezistence k antimikrobiálním přípravkům a antibiotikům i úmrtnost na infekční komplikace.

Je nezbytné upozorňovat nejen zdravotníky, ale i širokou veřejnost na význam správného mytí
a dezinfekce rukou, protože se jedná o nejefektivnější metody prevence přenosných onemocnění.

V sobotu 4. 6. 2022 při této příležitosti uspořádá Nemocnice TGM Hodonín v rámci dne otevřených dveří akci zaměřenou na osvětu mezi návštěvníky zařízení, kteří si budou moci „na vlastní kůži“ vyzkoušet správný postup hygienické dezinfekce rukou a naučit se tak pod vedením odborníků správný postup.