1
2

Celkem 33 dárců, z toho 2 prvodárci, dorazilo v pondělí 17. června ráno na naše Pracoviště hematologie a transfuzní služby, aby tam darovali svou nejcennější tekutinu.

A protože šlo o odběr v rámci Světového dne dárců krve, přivítal je se svým poděkováním za vedení nemocnice nejen ředitel NTGM Ing. Jiří Koliba a náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Mgr. Naděžda Kwašniewská, ale také Lenka Čtvrtečková z naší "transfuzky" nebo Anna Jurkovičová z Oblastního spolku Český červený kříž Hodonín.

Nakonec prošel pomyslným sítem vyšetření pouhý 1 prvodárce, kterého jsme hned zapsali do našeho dárcovského registru. I v Nemocnice TGM Hodonín je totiž patrný úbytek dárců, stejně jako je tomu jinde v republice. Pro srovnání alespoň čísla z předchozího ročníku Světového dne dárců krve:

Loni přišlo na den dárců 48 lidí, z toho 3 prvodárci.

A zajímavé je i srovnání období letošního a loňského roku od 1. ledna dosud. Zatímco loni přišlo za necelý první půlrok darovat v Hodoníně krev 860 dárců, letos to bylo jen 815 dárců.

Žen k nám dorazilo darovat zhruba stejně (loni 226, letos 222), mužů však o zhruba 50 méně.

Prosíme proto, přijďte a nenechejte nás v tom, Vaše krev může někomu zachránit život!

Děkujeme všem.