Společnost MND, a.s. předala NTGM oficiálně do užívání novou parkovací plochu

Společnost MND, a.s. se sídlem v Hodoníně, předala v pondělí 3. února 2020 Nemocnici TGM Hodonín do užívání novou parkovací plochu za půl milionu korun. Auta pacientů i zaměstnanců zařízení tak mohou parkovat na 24 nových stáních, vybudovaných v areálu zařízení z 95 betonových panelů. Ty zapůjčila na 10 let právě společnost MND. Slavnostního předání se zúčastnil generální ředitel MND, a.s. Ing. Zbyněk Parma a vedoucí personálního oddělení Mgr. Pavel Kotásek.

Kapacita parkování v hodonínské nemocnici, které představuje jeden z největších problémů, se tak díky energetické společnosti MND, a.s. rozšířila na celkových 120 míst. Stavební práce začaly koncem léta poté, co hodonínští radní schválili pronájem dalších pozemků nemocnici za transfuzní stanicí, a nemocnice podepsala s radnicí nájemní smlouvu.

„Jedná se o rozšíření stávající zpevněné plochy k parkování, která navazuje na pozemky již městem Hodonín pronajaté, a to o 535 m2 za cenu 20,-Kč/m2 za rok,“ upřesnil náměstek pro investice a HTS Nemocnice TGM Hodonín Milan Pospíšil. Náklady na rozšíření parkovací plochy byly přitom podle něho právě díky pomoci MND minimální. Zpevnění prováděla STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.

Nové prostory pro parkování přivítali zejména pacienti naší chirurgické ambulance, rodiče s dětmi, lidé s handicapy a také zaměstnanci. Jsme velmi rádi, že i díky altruismu a pomoci úspěšných místních firem můžeme neustále zlepšovat a rozšiřovat služby směrem k našim pacientům z celého Hodonínska,“ poděkoval vedení MND, a.s. ředitel Nemocnice TGM Hodonín Ing. Antonín Tesařík.

(Bc. Hana Raiskubová)