(na snímku zdravotnický i nezdravotnický personál a vedení Nemocnice TGM Hodonín při tradičním Novoročním projevu ředitele zařízení Ing. Antonína Tesaříka)

"Rok 2019 byl pro Nemocnici TGM Hodonín dobrý z hlediska zdravotních výkonů i ekonomických výsledků. Jako krajská nemocnice hospodaří zdravě a nemá žádné závazky po splatnosti," zhodnotil ve svém již tradičním Novoročním projevu k zaměstnancům ředitel NTGM Ing. Antonín Tesařík.

"Bez nadsázky mohu konstatovat, že jsme jednou z 9 nemocnic, zřizovaných JM krajem a jako takové zařízení hospodaříme zdravě, s dobrou cash-flow, a nemá žádné závazky po splatnosti, aniž byl zároveň nutný zásah zřizovatele formou dotace na provoz, což bych přirovnal k určité formě „umělé výživy“. Jsme plně oddluženi a nemáme žádnou kumulovanou ztrátu z minulých období. A jak avizuje ekonomický úsek, dosáhneme kladného výsledku hospodaření za rok 2019 ve výši cca + 4 mil.Kč," uvedl Tesařík.
Svým zdravotnickým kolegům i ostatním zaměstnancům nemocnice dále sdělil, že v únoru 2020 bude zastupitelstvo JMK schvalovat novou koncepci zdravotní péče.
"V té má naše nemocnice svoje pevné místo se zachováním všech odborností a plného rozsahu péče, kterou poskytuje," uklidnil ředitel Tesařík. Od svého zřizovatele Jihomoravského kraje získala jen loni hodonínská nemocnice celkem 25,3 milionu korun na investice, z nichž část se přesune do letošního roku. Investovala také 10 milionů korun z vlastních zdrojů. Obměnila za ně nejen přístrojovou techniku na několika odděleních, ale například také hardware či zakoupila 2 komfortní sanitní vozy.
"Mezi další důležité investice bych zařadil rekonstrukci vzduchotechniky v přípravně cytostatik, vstupní překládací okno na operační sály či nový skiagraf a mobilní rentgen, které však přechází k dokončení do letošního roku. Z vlastních zdrojů jsme pak investovali v roce 2019 10 mil.Kč , a to na rozšíření parkovací plochy ve výši 600 tisíc Kč, 800 tisíc korun stály některé práce při úpravách na dětském oddělení, pořídili jsme plicní ventilátor za 400 tisíc Kč, monitorovací systém na ARO v hodnotě 3 mil. Kč, z toho dotace města Hodonín byla 1 mil. Kč. Zakoupili jsme ale i nový fibronchoskop na ARO a pracoviště plicní ambulance za 700 000 Kč a další přístroje," vyjmenoval ředitel zařízení Ing. Antonín Tesařík.

V projevu také zaměstnancům poděkoval za práci pro nemocnici v loňském roce. "Vážím si dobré práce pro nemocnici každého z vás. Každý na svém místě, ať jde třeba o lékaře, zdravotní sestru, nezdravotníka, THP, uklízečku, kuchařku, údržbáře, řidiče DZS, vrátnice, pracovnice prádelny či zřízence a další, jste součástí a kolečkem funkčního celku, který se nazývá Nemocnice TGM Hodonín. Jak každý z vás dobře funguje, tak funguje i tento celek. Jsme tady společně především pro pacienta, který přichází s očekáváním pomoci. Dobrá komunikace je to nejlepší opatření, které nestojí nic, ale přínos je obrovský," zdůraznil ředitel hodonínské nemocnice.

(Bc. Hana Raiskubová)