Rázová vlna

Patní ostruha se vyskytuje mezi 40 – 60 lety, ženy přitom postihuje dvakrát častěji. Může se objevit i v mladším věku, a to hlavně u sportovců či pacientů s tzv. spondyloartropatií (Bechtěrevova nemoc). Příčina vzniku je přetížení úponu plantární aponeurózy na patní kost. Základem terapie jsou hlavně režimová opatření:

- úprava tělesné hmotnosti

- vhodná obuv hlavně u sportovců

- řešení dlouhodobého stání

"Na našem Rehabilitačním oddělení se této problematice věnujeme často. Pacient je nejprve vyšetřen lékařem, který předepíše jednotlivé procedury. U patní ostruhy se aplikuje magnetoterapie, ultrazvuk , laseroterapie, uvolňování svalů a měkkých tkání v oblasti plosky nohy, lýtka a jejich protažení. Další účinnou terapií je pak aplikace rázové vlny," přibližuje vedoucí fyzioterapeut Rehabilitačního oddělení NTGM Mgr. Jana Žampachová.

Rázová vlna ani laseroterapie nejsou hrazeny pojišťovnou.

Ceník procedur:

Laseroterapie: 1 minuta 10 Kč

Rázová vlna: 300 Kč za jednu aplikaci

Všechna opatření i léčba jsou dlouhodobé, trvají často týdny a měsíce.

ℹ️ Pokud máte bolesti v oblasti paty , můžete se objednat na vyšetření k lékaři na tel. 518 306 396

(na snímku MUDr. Vladimír Kaprál, primář Rehabilitačního oddělení NTGM). (HR).