Milí pacienti a přátelé Nemocnice TGM Hodonín,
blíží se další preventivní akce, na kterou rádi zveme. Tentokrát je to Evropský testovací týden, který bude pod záštitou Státního zdravotního ústavu probíhat od 25. do 29. listopadu také v HIV poradně přímo v areálu naší nemocnice v Purkyňově ulici.

K otestování můžete využít prodloužené otevírací doby HIV poradny Státního zdravotního ústavu v Hodoníně na adrese: Nemocnice TGM, Purkyňova 11, Hodonín, a to od pondělí do pátku vždy od 8. do 15. hodin.

Akci s podtitulem "Otestuj se! Dodržuj léčbu! Mysli na prevenci!" zaštiťuje Státní zdravotní ústav, za podpory Ministerstva zdravotnictví České republiky.
Kampaň Evropský týden testování na HIV a žloutenky probíhá již několikátý rok v mnoha státech Evropy s hlavním cílem zpřístupnit bezplatné testování na HIV infekci a také na žloutenku typu B a C, případně syfilis a tím předejít pozdnímu odhalení infekce. V letošním 7. ročníku budou probíhat akce spojené s testováním po celé České republice. Zastřešující organizací kampaně je Státní zdravotní ústav. Do Evropského testovacího týdne se zapojují státní, soukromé i neziskové organizace, které nabízí testování na HIV infekci a vybraná pracoviště také na žloutenky typu B a C a syfilis. (HR)