Osvětové akce k Světovému dni boje proti rakovině využila padesátka zájemců

Zhruba padesát zájemců - především z řad žen - využilo ve středu 5. února první preventivní osvětové akce v letošním roce, pořádané Nemocnice TGM Hodonín. V prostorách ONKOLOGIE se v rámci Světového dne boje proti rakovině učily samovyšetření prsu a vyslechly informacemi nabitou přednášku. Akce se uskutečnila ve spolupráci s neziskovou organizací Mamma HELP, KTERÁ POMÁHÁ ŽENÁM S RAKOVINOU.

"Sestry naší onkologické ambulance si pro návštěvníky připravily zajímavou prezentaci na téma Onkologie pro laiky. Přiblížily jim historii onkologické péče, statistické údaje a představily také náš Onkologický stacionář. K dispozici zde byly tematické letáky i edukační brožury zaměřené na prevenci i samotné onemocnění," uvedla po další úspěšné osvětové akci všeobecná sestra Onkologické ambulance NemHo Marcela Dudová.
Nezisková organizace MammaHELP s sebou do Hodonína přivezla také model prsou, kde si nejen ženy mohly vyzkoušet pohmatem preventivní vyšetření.

"Maketa byla vytvořena jako zdravý i nemocný prs, ve kterém se nacházely útvary různé velikosti a tvarů. Prakticky si ženy mohly vyzkoušet, jak by měly preventivní vyšetření každý měsíc na svém těle provádět. Zájemkyně o samovyšetření byly přitom také upozorněny, že vyšetření se netýká jen prsu, ale i hrudní kosti a podpažní jamky," doplnila Marcela Dudová.
A na co se návštěvníci dnešní osvětové akce nejvíce ptali?
Zajímalo je například, kdy je nejlépe vyšetření provádět, jaké jsou techniky samovyšetření nebo třeba kdy mají nárok na vyšetření ultrazvukem a mamografem.

Všem, kteří dnes využili naší nabídky, velmi pěkně děkujeme za návštěvu v hodonínské nemocnici a těšíme se na vás při další naší preventivní akci k Světovému dni ledvin, a to 27. března!

(Bc. Hana Raiskubová)