NTGM obdržela 14 zdravotnických postelí z hmotných rezerv

(na snímku také profesionální hasiči z Hodonína, kteří pomáhali se skládáním postelí, určeným na covidová pracoviště)

Nemocnice TGM Hodonín  obdržela  ve čtvrtek 12. listopadu 14 nemocničních lůžek na covid pracoviště ze Správy státních hmotných rezerv. Složit je přímo v nemocnici pomohli profesionální hasiči z Hodonína.

Prostřednictvím informačního systému KRIZKOM jsme na základě požadavku Jihomoravského kraje obdrželi z pohotovostních zásob resortu zdravotnictví 14 ks nemocničních lůžek, a to z důvodu navýšení kapacity v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19.

Lůžka, která budou použita na covid pracovištích, jsou zapůjčena ze Správy státních hmotných rezerv (SSHR) na dobu krizového stavu podle zákona 241/2000 Sb. o hospodářských opatřeních pro krizové stavy. Vrácena zpět budou do 60 dnů od zrušení krizového stavu.

"Lůžka nám dovezli ze závodu SSHR ve Vlkově u Velké Bíteše. Přijeli spolu s jednotkou profesionálních hasičů z územního odboru Hodonín a kluci z Hodonína nám pomohli lůžka hned také složit," informovala projektová manažerka NTGM Mgr. Marcela Hájková.

Velké poděkování všem, kteří se na této akci podíleli.

(HR)