Návštěva z Jihomoravského kraje

Mgr. Jiří Kasala, MBA - člen Rady JMK pro oblast zdravotnictví, Mgr. Vladimír Šmerda - člen rady JMK pro oblast investic, infrastruktury a majetku a Mgr. Vojtěch Pospíšil - předseda Výboru zdravotního a sociálního zastupitelstva JMK se dnes seznámili s chodem zařízení, aktuální situací a také investičními potřebami nemocnice na nejbližší období.

"Sdělili nám také dobrou zprávu, že Nemocnici TGM Hodonín schválilo včerejší Zastupitelstvo JMK na svém 3.zasedání celkem 7,6 mil. korun na pokrytí nejnutnějších investic, a to zejména na tyto investiční akce:

- 1,6 mil. Kč na dofinacování kompletní rekonstrukce centrální přípravny cytostatik v Hodoníně v oblasti onkologické péče pro podávání chemoterapie

- 5 mil. Kč na výměnu chladících jednotek pro oddělení ARO

- 1 mil. Kč na přístroj pro šokové zmrazení plazmy.

Projednána byla také příprava projektů pro výzvu REACT-EU pro zdravotnictví, kde bude možné využít prostředky z fondů EU," informoval po schůzce ředitel NTGM Ing. Antonín Tesařík.

Například přípravna cytostatik hodonínské nemocnice patří mezi její exponovaná pracoviště. Od roku 2016 totiž ročně připraví kolem 3.000 přípravků také pro Nemocnici Břeclav a Nemocnici Kyjov. "Nové modernizované pracoviště s novou technologií přípravy tak bude vyhovovat nejpřísnějším požadavkům SÚKL a moderní medicíny," ujistil Tesařík.

Na závěr pracovní schůzky si návštěva z JMK prohlédla areál nemocnice a také nahlédla do unikátního nemocničního skleníku.

Děkujeme za návštěvu.

(HR)