Významná návštěva zavítala ve středu 7. prosince do Nemocnice TGM Hodonín. Proběhlo zde totiž setkání zástupců JMK, který je naším zřizovatelem, a to náměstka hejtmana Jiřího Nantla, který od 1. prosince 2022 nově řídí agendu krajského zdravotnictví, a dále pak vedoucího odboru zdravotnictví Luboše Císaře. Oba pánové se přitom setkali nejen s managementem nemocnice, ale i s primáři jednotlivých oddělení a sestrami.

Na schůzce byl oficiálně představen v nové funkci ředitele i Ing. Jiří Koliba, který až dosud vedl nemocnici 11 měsíců jakožto pověřený řízením.

Jiří Nantl zde představil personálu své vize a plány na poli agendy a vedení svěřeného resortu, vyzdvihl roli ředitelů krajských zařízení a vyjádřil podporu myšlence nutně a profesionálně řídit jednotlivá zdravotnická zařízení.

Poté následovala diskuze s přítomnými ohledně - v poslední době dosti diskutované - myšlenky sloučení krajských nemocni. Při tom náměstek vyzdvihl nutnost naslouchat nejen ředitelům jednotlivých zařízení, ale také lékařům a zdravotnickému personálu, pracovat společně a koncepčně se střednědobými a dlouhodobými plány, což má být významnou oporou pro investice v nemocnicích, jejich samotné plánování a zajištění financování ze strany JMK jakožto zřizovatele.

Děkujeme vřele za setkání!